| UserName450 a întrebat:

Tocmai am descoperit ca prietenul meu se poate duce doar la magazinele de la 200-300 metri departare, dar nu se poate duce in curtea scolii. De fiecare data trebuie sa o ia pe mama lui de mana cand merge la scoala sau in curtea scolii. El are 16 ani si nici macar nu se joaca cu copiii, am numarul lui, dar el nu vrea sa raspunda! Ce sa fac cu el, fara psihologie scumpa!

1 răspuns:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! O psihologie concreta cred ca este mai bine! laughing big grin
-se pare ca din ce ne impartasesti,rezulta caracterul lui retras si introvertit.
-poate are o problema psihologica pe care nu o cunostii si este in suferinta.
-poate ca in societate este mai deschis,mai liber.
-faptul ca vine cu mama lui la scoala,vad cumva neobisnuit,dar nu ceva rau.
-este bine ca are sprijinul familiei,si ca nu este singur si izolat.
-asemenea copii ajung adesea la depresie si in cel mai rau caz la sinucidere.
-deci el este intr-o zona sigura si realista.
-asa este prietenul tau,daca il accepti si il ajuti, accepta-l si ajuta-l in starea in care este deja!
-nu ti-l dori schimbat cum vrei tu, si cum vrea el de cuviinta.
-psihicul tineriilor este foarte controversat in mod negativ sau in mod pozitiv.
-Daca ai o adresa de-a lui sau un numar te rog lasa-mi si mie!
-Sanatate si numai bine!