| Dragobeta a întrebat:

Tot citesc si nu inteleg: KRUK e IFN sau sunt recuperatori?
Ca de un timp ma suna si imi trimit mesaje zilnic. Sa platesc 1/2 suma pana in 15 martie. Ca dupa aia e bai mare.
Am cartela cam 6 luni. Le-am explicat ca numarul e gresit si ca nu am credite pe nicaieri. Degeaba. Am blocat numarul. Degeaba. Suna si trimit mesaje de pe alt numar.
Ce este de facut?
Stiu ca nu vor veni peste mine, ca nu au adresa mea. Dar e derenjant. Chiar ma astept ca dupa 15 martie sa fie si mai rau.

5 răspunsuri:
| eliancodrut a răspuns:

Este recuperator.
Nu ai explicat, ai datorii sau nu. Daca nu ai, mergi la firma de telefonie si schimba-ti nr., deoarece cel care l-a avut anterior sigur a avut datorii. Firma de telefonie il va scoate din uz o perioada.

| Dragobeta explică (pentru eliancodrut):

"Le-am explicat... ca nu am credite pe nicaieri." SCRIE!

| eliancodrut a răspuns (pentru Dragobeta):

Nu te supara: intre a explica cuiva ca nu ai credite si a preciza aici acest lucru este o nuanta de diferenta.
Trimite-le un email sau SMS la firma si spune-le ca daca te mai deranjeaza le faci plangere penala, deoarece tu nu ai credite si ai acest nr. de telefon dor de 6 luni.Sau schimba-ti numarul.

| Dragobeta explică (pentru eliancodrut):

Esti nefunctional?

| eliancodrut a răspuns (pentru Dragobeta):

Adica? Si eu am patit cam asa ceva si asa am facut. Si era aceiasi firma de recuperatori.