| Cretaker a întrebat:

Tot vad intrebari cu 'vreau sa ajung designer/filmmaker/etc.'

...credeti voi ca mai e vreo sansa in Romania?
Dupa ce ca tara era cum era, mai suntem si in criza, in loc sa scada preturile cresc...asa gandim noi Romanii.

6 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Romania este o tara de "doi bani" sa ii spun eu.In Romania este doar politica, dau bani pe lucruri nefolositoare tarii, doar in folosul parlamentariilor ca ee, asa-i romanul.In loc sa construiasca fabrici sa creasca cat de cat economia ei fac exact invers. Le vand la alte tari aceia fiind mai destept ca noi desigur. Da ma rog.Eu oricum detest tara asta, si cu treaba asta cu criza.Hai sa fim seriosi. Daca se voia sa se iasa din criza pana acum eram iesiti din criza. Termenul criza este un termen BANAL.Cum adica nu mai sunt bani, da ce banii se mananca sau ce... O fi ce o fi

| mdany a răspuns:

Mda. Eventual cum spunea The Epic ai putea sa tragi tare si poate-poate vei avea sansa sa devii ceea ce iti doresti. Oricum este alegerea ta.

| Cretaker explică:

Ma gandeam ca singura solutie ar fi: ori sa tragi tare tare TARE TAAAARE, ori mai simplu incerci sa pleci din Romania.

| Cretaker explică:

>insinuand ca ma aflu in Romania in acest moment

| rogvaiv10 a răspuns:

@Cretaker Mai bine pleci laughing.

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Intrebi copiii despre politica? Majoritatea dintre ei nu stiu ce-i ala ciclu, sunt innebuniti dupa Bieber si Hannah Montana laughing.

Omul este inventiv si vrea sa incerce totul, de aici si "vreau sa fiu film maker, astronaut, stripperita etc" Atat timp cat ai incredere in visele si in fortele tale totul se rezolva.

Daca nu. te apuci sa asculti manele.