| anonim_4396 a întrebat:

Nu vi se pare putin ciudata situatia din Romania? Fiind criza, in loc sa scada preturile, acestea tot cresc. Sunt de parere ca tocmai de aceea anumite firme dau faliment, pentru ca oamenii nu au bani sa cumpere. thinking Adica, sa fim seriosi, nu toti sunt oameni de afaceri, presedinti, ministri, prim-ministri etc.
Nu ar fi mai bine ca preturile sa fie mai mici? Toata lumea ar avea de castigat : firmele nu dau faliment si castiga mai multi bani, iar noi nu ar mai trebui sa facem economii peste economii...

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Sunt anumite firme care isi permit sa scada preturile, altele nu au posibilitatea(ex Petromul). Parintii mei, de exemplu, care este vaznatoare a scazut considerabil preturile in anul 2010 asta pentru a atrage clienti, pentru ca isi permite, fiind marfa noastra, altii nu dispun de acest prilej.

| Anddrea a răspuns:

Ar fi mai bine normal dar noi romanii suntem prea lacomi si am intrat in panica odata cu criza asta de aia nu mai stim cum sa reactionam.
Asta e, trecem noi si peste asta.

| Foca a răspuns:

Interesant. Nici eu nu inteleg ce e cu criza asta; Criza doar asa pentru ca ma duc si eu la shoping cu un buget limitat 200-300e si cand ajung acolo lume multa care cumpara numai haine de firma. ^Criza^ este doar asa un cuvant care s-au luat toti dupa el si gata frate e criza... Funda pls

| YepIsSuspended a răspuns:

Nu cred ca suntem in masura sa comentam si sa venim cu idei.crezi ca ei nu s-au gandit la asta? Nu e chiar asa usor cum pare...big grin

*Bro...that's badsad*