| AlexDorinel a întrebat:

Salut exista vreo sansa ca in tarile vestice sa se produca o criza sau ceva rau si Romanii sa se intoarca in Romania?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar s-a produs deja, uita-te la UK, s-a intamplat Brexitul!
Acum revin in tara toti romanii care nu au contract legal de munca acolo.
Ma rog, nu sunt din vest, dar probabil ca se va intampla asta si de pe acolo, mai ales cand localnicii nu mai au de munca si vor incepe sa-i alunge pe straini din tara lor, ca sa nu le ia munca.

| johnnny123 a răspuns:

Si crezi ca daca tarile vestice sunt lovite de o criza puternica, Romania nu va fi afectata?

Tu nu prea intelegi cum functioneaza lumea asta in care toate lucrurile sunt interconectate, nu-i asa?

| gabicoo a răspuns:

Doamne ferește! Au revenit "valorile naționale" in primăvară și au făcut prăpăd!

| Iote a răspuns:

Oricat de rau ar fi in vest, romanii tot nu se vor intoarce. Stiu de la multi dintre ei. Mai ales ca, daca va fi rau acolo, va fi si mai rau la noi. Asa ca sa nu dorim asta.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

E posibil, dar nu foarte probabil. Multi s-au intors cand a venit pandemia. Insa sa se intoarca toti, nu cred, fiindca sunt unii care au un trai bun in vest, sau cel putin mai bun decat in Romania. Daca se va intampla o criza mare, o parte vor reveni, iar o parte (majoritatea probabil) va pleca in alte tari. Daca Romania nu 'se va ridica la nivelul' din vest nu cred, caci slabe sanse ca toate tarile occidentale sa aiba parte de o criza, iar Romania sa nu pateasca nimic.