| Asdffd a întrebat:

Totusi`daca iti faci cruce cu mana stanga ce semnifica?happy

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! de cand ma stiu cruce se face cu mana dreapta, am vazut persoane care sunt stangace, dar face cruce cu dreapta, dar cum multi nu stie sa faca o sfanta cruce corect, nu e de mirare sa vedem facnd cruce cu stanga.multi iau in deradere sfanta cruce. daca chiar esti stangaci si nu poti folosi dreapta, cred ca nu e pacat sa faci cruce cu stanga, atat timp cat o faci cu multa evlavie.

| CosminCSM00 a răspuns:

Dupa mine nu semnifica nimic, poate daca esti stangaci sa te inchini cu tabga

| Unbearable a răspuns:

Nu-mi fac cruce. Semnifica un rahat.

| Andre2012 a răspuns:

Cred ca cruce cu mana stanga iti fac catolicii nu sunt sigura dar nu semnifika nimic (batranii mai zic ca e pakat sau nu e bine sa te inchini cu stanga)winking