| Valentina_Nicoleta_1998 a întrebat:

Vreaub sa imi fac un tatuaj pe mana dreapta si ma gandeam la o cruce, dar nu stiu ce semnifica, daca ati putea sa imi explicati ce inseamna ar fi perfect (multumesc anticipat).

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rastignirea lui Iisus.Mai bine nu ti-o face. Daca habar nu ai de asa ceva.

| Valentina_Nicoleta_1998 explică (pentru darrio2007):

Stiam si eu asta, credeam ca inseamna altceva mai mult...si stiu ce inseamna rastignirea lui Cristos.ms oricum

| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Pai pe cruce a fost rastignit Iisus Hristos si reprezinta patima, moartea si invierea Lui.