| XelaS a întrebat:

Daca o persoana de religie crestin-ortodoxa are mana dreapta in ghips, face cruce cu stanga sau nu mai face deloc?

Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu faci. Te rogi si atat. Nu te tulbura pentru astfel de lucruri marunte, gandeste-te la pacatele mai grele.

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Pentru ce va faceti si voi griji laughing

| CinevaNou a răspuns:

Crucea se facea doar cu mana dreapta? oh sheet...

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaNou):

rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apelezi la piciorul drept.
Serios acum, te iarta dumnezeu ca te vede cu mana in ghips, nu-ti mai fa cruce ca ti-o ia si pe cealalta.

Răspuns utilizator avertizat
| CastraveteCastravescu a răspuns:

Nu mai bine te-ai intreba de ce ti-a rupt Domnu' mana?

Răspuns utilizator avertizat
| corinelmik a răspuns:

Poti sa nu iti faci cruce toata viata, credinta in Dumnezeu nu se masoara in cat de multe cruci poti face pe zii.Primeste-l pe Dumnezeu in inima ta, roaga-te pentru cei buni dar mai ales pentru cei rataciti si cel mai greu lucru de facut-incearca sa iti controlezi gandurile! Nu iti face griji pentru lucruri neinsemnate!