| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa plec pentru un job de vara la mare si vreau sa va intreb cum pot evita teapa, adica sa nu ma duc degeaba? Am vorbit cu angajatorul si am stabilit ziua, dar refuza sa imi plateasca biletul (dus) catre Constanta (nici macar jumi-juma, poate crede ca vreau eu sa-l tepuiesc si sa ajung gratis la mare). Parea destul de serios, dar nu se stie niciodata ce au oamenii in cap, asa ca nu as vrea sa plec si sa bantui pe acolo degeaba. Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Biletul? Sa ti-l plateasca el? Nu este o "peactica comuna". In general este criza de forta de munca pe litoral. Te va plati doar ca, conditiile s-ar putea sa nu fie tocmai bune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ti ar plati biletul?