| Sara2 a întrebat:

Trec printr-o perioada de cosmar! mama e fffff dificila in ultima vreme, se enerveaza din orice a inceput sa ia distonocalm in fiecare zi ne certam dimineata la pranz si seara il uraste pe iubitul meu, si azi am fost la mec i-am comandat apoi a zis ca ei nu-i place ca nu mananca porcaria aia (cheesburgher) doar eu cu ea si cu fina mereu face faze de astea ciudate de cand sunt cu baiatul asta nu stiu ce sa fac sa se schimbe situatia ca m-am saturat! nu ma mai lasa sa ies nici din casa pentru a ma vedea cu el, am 22 ani

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa ai o discutie serioasa fiica - mama cu ea. Spune-i ce simti si incearca sa ameliorezi situatia. Incearca sa fii diplomata si sa ii vezi reactia. Explica-i ca pe tine te afecteaza lucrurile acestea. Ar trebui sa ii spui ca ai vrea sa fie altfel, sa fiti unite cum vezi ca sunt alte fete cu mamele lor.

mira
| mira a răspuns:

Ce ocupatie ai? Cum iti asiguri existenta? Cu ce se ocupa iubitul tau? Poate ca mama stie sau intuieste ceva in legatura cu el. Cere-i explicatii serioase si tine seama de ele.

| hamsterx a răspuns:

Avand in vedere ca ai 22 de ani, ar trebui sa te inteleaga. e cel mai bine sa stai de vorba cu ea serios. te inteleg perfect, sunt sigura ca toti parintii au perioade din acestea. daca nu va inceta dp discutia p care o veti avea sau nu va vrea nc macar sa stati d vorba atunci las`o sa spuna c vrea si nu te mai lua in gura cu ea.pana la urma esti majora si ai dreptul sa-ti alegi singura iubitul.
te pup, multa bafta:*

| fabiola a răspuns:

Din modul de redactare a problemei tale, nici tu nu stai prea bine cu sistemul nervos! Comentezi prea mult. Ia-l pe om asa cum e, asculta-l si apoi exprima-ti parerea.Cu calm rezolvi problemele!

| Sara2 explică:

Eu momentan sunt somera si eleva la seral, el munceste la negru, nu il place pentru ca mi-a facut mai multe fite dar eu l-am iertat da ea nici nu vrea sa auda de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti majora si ai dreptul sa dai cu capul de pragul de sus.In ceea ce ma priveste ...nu stiu cum se face dar intotdeauna ii dau dreptate mamei si ajung la vorba ei! Poate ar fi bine sa asculti ce-ti spune, la urma urmei vrea doar sa fi fericita!