| Mihaela2023 a întrebat:

Trec printr-o stare cam ciudată, de o lună nu dorm noaptea, am impresia că sunt urâtă si că o să rămân singură.
Mă uit la pozele cu fostul meu iubit, îmi vine sa plâng fără motiv, am o stare foarte tristă.
Cum să revin la normal? Nu mai suport, mereu mă apasă o tristețe adâncă.

11 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu e ok sa pastrezi poze cu iubitul dintr-o relatie deja terminata, ar fi bine sa scapi de ele. Stii ca avem in cap o voce care ne spune continu lucruri negative despre noi, asa e setata mintea noastra biologic pe negativ, controleaza acele ganduri pentru ca te vor scufunda si mai adanc, in trecut m-am lasat prada si am ajuns sa ma izolez un an in casa, doar la scoala si atat mergeam, nu tu prieteni, nu tu nimic, nu raspundeam la telefon, criticandu-ma in gand zi si noapte, ascultand piese de **** care ma faceau sa imi intretin starea de rau, serios, preia controlul si nu iti mai da voie sa fii trista, daca nu inveti sa fii fericita singura cum poti fii fericita intr-o relatie? Daca tu iti pui fericirea intr-o relatie, cand acel cineva pleaca, pleaca si fericirea ta si ramai goala, de asta trebuie sa fii stabila pe plan psihic, poate face diferenta intre durere si fericire.
Uite, pentru tine, nu iti mai face atatea grijiwinking
https://imgur.com/mW6KSBU

| RAY a răspuns:

Logic ca plangi, asa e iubirea honey, dar timpul va face sa il uiti, cat despre fizic nu esti urata, fetele nu sunt urate sunt frumoase toate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te mai uita la acele poze.
Eu fac remote viewing, văd la distanță ( nu orice, oricum, oricând). M-am uitat acum la dta și mi s-a părut că ești foarte atrăgătoare, drăguță chiar.

| Celcestietot a răspuns:

Iti gasesti alt iubit.

| SG1995 a răspuns:

Auch anxietate și depresie, am trecut și eu prin asta, când tipa de care mi-a plăcut mi-a dat friendzone.

| GoldenZenith a răspuns:

Sindrom anxio-depresiv, asta ai tu. Ideea e ca te afunzi singura in stările astea. Invata sa te gândesti numai la lucruri pozitive si nu iti mai implementa in cap idei anapoda despre propria persoană, pentru ca asa iti programezi creierul sa creada numai prostii. Faza e ca daca o tii prea mult asa, o sa te resimti si la nivel fizic. Depresia si anxietatea duc de obicei la ulcer si probleme digestive. In alta ordine de idei, fa ti o mantra a ta pe care sa ti o repeți mereu " nu sunt urâtă/sunt importanta/viitorul meu imi surade".
Încearcă să faci activități recreative și să împarți timpul cu persoane pozitive si care te fac să te simți bine. Fa plimbări in natura, asculta muzica si râzi mult, chiar daca e fals. Păcălește ti creierul că esti bine. Nu lasa lucrurile sa evolueze pentru ca o sa ajungi mult mai rau. Ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai avut iubit inseamna ca nu esti urata! Daca totusi vrei, poti folosi link sharing si sa postezi aici un link cu niste poze cu tine si iti voi spune sincer(fara sa fiu nesimtit)ce cred eu!

| Bruno92 a răspuns:

1 ai relatat bine ca ai impresia, e impresia, nimic altceva, totul e in capusorul tau
2 trecutul trebuie dat uitarii, trecutul e mort ' drept si prin urmare ce a fost,, a fost " asa ca, nu te mai uita la acele poze ca iti faci singura rau nimenea nu sufera decat tu.
3 e normal sa te simti rau daca 1 si 2 e cauza '
"Traieste prezentul " si gandeste pozitiv.
In astfel de momente ai nevoie de sprijin moral din partea cuiva drag, o descarcarcare emotionala te ar ajuta foarte mult.
Tu in momentul asta plangi dupa fostul cand, poate, el e super fericit.

| Dana2103 a răspuns:

De aia nu dormi tu? Ca nu te vede x frumoasa? De ce sa nu te vrea niciun baiat? Sigur ca te vor multi dar poate nu ti place tie cine te place sau poate vrei tu un baiat care are alte gusturi, dar bineinteles ca suntem diferiti fizic cat si in gandire. Alege un baiat care sa te placa mai mult decat pentru corp. Altfel te vor placea doar baietii care te vad ca pe un obiect sexual, nu pe tine, cea cu sentimente. Si nu te mai compara cu alte fete! Cu timpul, ne schimbam si fizic si in mentalitate. Nu vom fi mereu aceeasi

| Peachdelight a răspuns:

Trebuie sa vezi partea plină a paharului. Fericirea nu trebuie sa conste in persoana de lângă noi, deși mulți vrem asta și avem impresia ca doar având pe cineva alături putem fi Fericiți.
Bucură-te de clipele pe care le ai singura, învață sa apreciezi timpul petrecut tu cu tine, învață sa te iubești. Fiecare zi este frumoasa in felul ei și trebuie sa găsim puterea interioară de a trece peste momentele când mintea ne-o ia razna.
Încearcă sa fii mai optimista. Toate la timpul lor, nu trebuie sa grăbim sau sa forțam un anumit lucru. Curaj! Soarele va răsări și pe strada ta.

| Ștefaniq a răspuns:

Ești în depresie. Doar du-te la un psiholog, o să te ajute. Sarcina lui este de a ajuta oameni sănătoşi, care se află într-o stare dificilă. Sfaturile acestui specialist ajută la eliberarea stresului, nervozităţii, restabilirea armoniei în lumea lui interioară.