| Geo_Georgiana_1997_BCJr a întrebat:

Ma simt singura si imi vine sa plang sad nu inteleg de ce dar am nevoie de niste sfaturi va rog...
Nu trec printr-o despartire
Mereu am asa o stare e a doua oara cand ma simt singura pe saptamana asta

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asculta muzica vesela, ceva care sa te bucure sau uita-te la comedii! evita sa te gandesti la singurate sau la chestii triste care s-au intamplat in trecut. Viziteaza-ti rudele, prietenele, iesi afara, fa cumparaturi sau iesi la plimbare.

| ALGator a răspuns:

Sint prea puține detalii ca să primești un sfat. Contează vîrsta, caracterul acestor stări (se repetă, de cînd) mediul social.
Ascultă muzică tristă. Există un studiu că pe unii îi bine dispune.

| dolceromania a răspuns:

Ești prea sensibila,încearcă să faci ceva, caută ceva ce-ți place, ceva vesel, descarcati nervi pe ceva, sparge o farfurie doua.fa ceva!

| FineBroAndy a răspuns:

E greu să începi de undeva când ai o problemă ca asta...eu sunt un introvert,eu imi petrec majoritatea timpului mai mult singur, chiar dacă sunt la facultate și sunt înconjurat de oameni. Îmi place să fiu singur, mă simt mai relaxat și pot gândi în liniște. Înainte să realizez asta(faptul că sunt un introvert) mă întristam de fiecare dată când mă gândeam cât de puțini prieteni am și cât de liniște e întotdeauna în jurul meu și nu știam ce e în neregulă cu mine. Acum mă simt chiar fericit când sunt înconjurat DOAR de prietenii mei sau când sunt singur. Poate faptul că ești timidă sau că necesiți oameni în jurul tău care să îți acorde atenție a determinat tristețea ta. Eu nu sunt în măsură să îți dau sfaturi pentru că nu îți cunosc personalitatea, dar ai putea să vorbești totuși cu una dintre prietenele tale/unul dintre prietenii tăi și să îi spui cum te simți, poate te va înțelege și te va ajuta. E bine să te destăinui persoanelor apropiate sau celor în care ai încredere în astfel de momente. O zi bună îți doresc happy

| eduardooo a răspuns:

Asculta niste Salam laughing

| Geo_Georgiana_1997_BCJr explică (pentru eduardooo):

Nu merge si nici nu ascult manele sad

| eduardooo a răspuns:

Okei lasand gluma deoparte.
Nu stiu te-as sfatui sa vorbesti cu o prietena. sa asculti niste muzica. vad ca de dormit nici tu nu poti sa dormi ca si mine laughing

| 私は日本が大好き a răspuns:

Asculta melodia ta preferata,mananca ce-ti place, poate ar trebui sa gasesti pe cineva, poti sa stai cu o prietena sau sa mergi in oras, cate fete nu adora sa mearga la mall? Fa ceea ce-ti place, relaxeaza-te

| BoDoGFX a răspuns:

Incearca sa deduci factorii care iti provoaca aceasta stare, apoi incearca sa ii elimini. Poti sa incerci si niste sedinte de autohipnoza, singura fara sa apelezi la un hipnoterapeut.

Daca mai ai intrebari poti sa ma adaugi la prieteni.

Seara frumoasa.

| cineva312 a răspuns:

Buna.
Incearca sa-ti faci un prieten, poate de aceea te simti singura. Sunt atatia baieti frumosi in lumea asta, gaseste unul care sa te faca sa zambesti in momentele astea si vei vedea ca viata e altfel alaturi de un baiathappy Lasa tristetea deoparte ca esti tanara si frumoasawinking