| RagnarokR a întrebat:

Tu ce faci cand esti presat de timp?

adica trebuie sa faci ceva, evident ca nu ceva usor, ca altfel terminai demult, iar acum esti in criza de timp. ai si o stare dinaia specifica crizei de timp. ce faci in situatia asta?

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Atunci când am de învățat, presarea asta mă ajută.Nu pot să tocesc; am nevoie să învăț logic, chiar și istoria ori comentariile nesfârșite de la română. Mereu am amânat învățatul pentru ziua dinaintea testului.
În alte situații însă, stresul își pune amprenta pe deciziile luate, dar mai ascult o melodia, mai cânt, mai fac alte lucruri care mă liniștesc și abia apoi mă concentrez pe problemă.
Știu că-s o persoană care amână totul până la termen, însă poate așa rezolv lucrurile mai bine.

| Doub a răspuns:

Încep să mă plâng şi să fac crize, dar mă descurc eu.

| ubox7007 a răspuns:

Ma calmez si o iau prosteste de incet, dar stiu cum sa renunt la unele. Adica cum spunea si Napoleon: "Degeaba alergi, daca ai intarziat deja". Dar uneori iti poti schimba scopul ca sa aiba rost sa alergi sau sa mergi tongue. P.S. Chiar si de la filo poti merge la calculatoare (inginerie) un an de meditatii la mate de 2 sau de 3 ori pe saptamana si recuperezi cele necesare, nu tot, intr-adevar. Oricum maicamea m-a bagat la filo ca sunt "baiat finut si sensibil" desi mai tarziu si-a dat seama ca s-a inselat, in fine, sper sa gasesc un loc undeva si pentru mine. Zic asta pentru ca mi-ai raspuns la intrebarea despre ce facutate poti urma de la filo, mai devreme. Urasc limbile.

| RagnarokR explică (pentru ubox7007):

Inteleg. interesant perspectiva. bine ca te-ai trezit si ambitinat sa megi la inginerie. bravo.

| ubox7007 a răspuns (pentru RagnarokR):

Eh, poate fac un an pauza intre liceu si ma si angajez, nu are ce sa-mi strice.

| RagnarokR explică (pentru ubox7007):

Ba da. mai bine faci un an de inginerie si faci un an pauza si te angajezi, pe minim 15 milioane, nu pe 9, cat ai lua acuma.