| anonim_4396 a întrebat:

Tu ce faci când te afli în impas?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi iau o pauza si reflectez.O minte sanatoasa se va adapta cu usurinta la orice situatie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi! E bun ca și sfat!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intotdeauna,cu drag! Daca nu stapanesti tehnicile de respiratie, da.mi de stire.

9 răspunsuri:
| ShaOfHatred a răspuns:

Imi pun creierul in functiune.

| Aberdeen a răspuns:

Devin fluida ca o apa, incerc sa transform impasul in favoarea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni reactioneaza diferit, totul in functie de ce se intampla.
Poti sa fugi, sa tipi, sa-i dai un pumn sanatos etc.
Nu poti sa raspunzi asa in general ca sunt prea multe variabile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Era o întrebare directă!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

IMPÁS, impasuri, s. n. Situație dificilă în care se află cineva și din care nu știe cum să iasă. – Din fr. impasse.
sursa: DEX '09

O fi intrebare directa, dar asa cum ziceam sunt prea multe variabile, trebuie sa dai si exemplu de situatie...

| ambicio a răspuns:

Caut soluții.

| NotMyFault a răspuns:

Ascult muzica, ma plimb sau dorm.