| RaSpUnS.pT.vOi a întrebat:

Tu cu ce si cum ai contribuit la implinirea visului tau? Ai ajuns sa savurezi momentul? Sa spui...In sfarsit, IMPLINIT!
Dar la implinirea visului aproapelui tau, ai contribuit?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Implinita nu voi fi niciodata, nici macar cand voi muri. Poate doar multumita.De ce? Pentru ca totdeauna e loc de mai bine
Iti realizezi un vis.Mai inca 999999 de relizathappy

| RaSpUnS.pT.vOi explică:

Pai fetelor, primele doua care ati raspuns!
Sa ajungi sa te simti implinit/a ar trebui sa ai cam de toate, insa cum omul niciodata nu e multumit de el in sine, intotdeauna va avea cate ceva de "adaugat" sa spun asa.
Sa ajuti la realizarea unui vis nu inseamna neaparat sa dai un banut unuia, sau sa contribui cu ceva financiar, material.Conteaza si sprijinul moral.Aici vroiam sa ajung, pentru ca nu toti avem bani sa dam saracilor
@stetoscop, acum fiecare cu cata imaginatie are.Vad ca tie, implinirea unui vis, sau a unei dorinte ti se par "aiurea".
Ms de raspunsuri, insa nu m-ati convins niciuna dintre voi.
Cand vrei ceva cu adevarat te implici cu toata fiinta!

| RaSpUnS.pT.vOi explică:

@Stetoscop...Nu a zis nimeni ca a fost vorba de o exprimare gresita.
Cred ca am fost destul de concisa.
Poate tu ai dat dovada e o exprimare incorecta d. p. d. v. gramatical big grin
P. S. "ambitioasa"winking. nu "ambitios"
O zi buna!
@Tipu, ia fundita! Esti singurul care m-a lamurit.
Poate eram in "ceata" cand am pus intrebarea thinking Sau mai bine zis, unele persoane nu prea "intelege" cum sta treaba!
Mersi mult, o zi placuta si tie!
Ms @Onutzu.ca de obicei la subiect, clara! O zi insorita in continuare!

| stetoscop a răspuns:

Sincer prima intrebare mi se pare foarte simpla si aiurea pe undeva. Fiecare dintre noi isi doreste sa spuna° IMPLINIT° si ajunge sa si doreasca, chiar daca e un vis diabolichee hee, iar la cea de a doua intrebare consider ca fiecare a contribuit prin daruirea unui banut celui sarac sau prin cedarea locului unui batranel in mijloacele de transport. Astea par toate foarte simple, dar le consider esentiale...

| stetoscop a răspuns:

@RaSpUnS.pT.vOi...ai dreptate, nu te ai exprimat bine laughing
fie cum spui. sper ca ti ai indeplinit visul pe ziua de azi tongue ambitiosule happy

| ely92music a răspuns:

Pai ca sa iti implinesti un vis trebuie sa muncesti din greu la el. Pana acum putine din visele mele sau finalizat dar vor urma si altele cu siguranta. Da nu uita, nimic nu cade din cer pe gratis.