| SilentRain a întrebat:

Tu cum ai învăţat să mergi pe bicicletă?

20 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești la etapa asta sau doar așa din curiozitate?

| SilentRain explică (pentru sierra1):

De curiozitate

| sierra1 a răspuns (pentru SilentRain):

Dacă genunchii mei juliți ar putea vorbi, ce multe ar spune

| SilentRain explică (pentru sierra1):

Eu si in prezent am semnele de la cazaturi happy

| sierra1 a răspuns (pentru SilentRain):

Un numitor comun pentru mulți

| Drimmero a răspuns:

Dupa cazaturi nasoale in care am ajuns si la urgente.
Aveam o rabla de bicicleta,, nici franele nu mergeau dar eu aveam pretentii sa merg cu viteza si fara maini, am cazut de o gramada ori asa.
Vesnicile julituri, vanatai si lovituri nu au lipsit.
Mai inveti sa pedalezi de nevoie si cand esti alergat de caini...in fond e frumos mersul pe bicicleta, e greu la inceput dar cu timpul devine usor, ca orice lucru.

| SG1995 a răspuns:

Căzând.laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

Imi aduc aminte ca miscam coarnele alea in toate directiile de zici ca tremuram inainte sa fiu operat la cap sau ceva, apoi nu-mi mai aduc aminte.dar mergeam usor cu o mana rezemata de ceva ca sa nu cad laughing
Dar stiu ca dupa ce m-am invatat puneam piciorul pe roata din fata si incercam sa ma dau peste cap undeva unde nu era tare pamantul...mda,un geniu de mic.

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Celebrele frane cu picioarele n-ai incercat? Puneai o frana de genul,, sareai de pe bicicleta?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

Da,prindeam viteza si apoi bagam piciorul pe roata din fata si saream peste, da era un loc cu nisip, sa nu ma doara tare laughing
Da mie cand mi se stricau franele nu puneam altele, tot piciorul la roata din spate il bagam, credeam ca fac economie de bani dar...asta pana sa observ ca am santuri in adidasi laughing

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Asta inseamna copilarie frumoasa,, si prin lovituri de genul gaseam distractie, amuzament si faze haioase care raman nemuritoare.
Adrenalina maxima era cand te dadeai la tara cu bibicleta pe ulita pe vale, trebuia sa pui piciorul ca atlfel intrai in balta)))))

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

S-au urcat 3 pe o bicicleta si s-au dat de pe un deal la tara, s-a rupt bicicleta in doua, coarnele si de la mijloc, au venit aia cu vanatai si roti in mana laughing)
Acum multi au amintiri legate de sex la 13 ani, droguri, jocuri pe pc si altele, e trist, dar aia e.

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Bwhahahahaha))))

Asta e copilarie frumoasa, am prins-o pe aia misto, e cel mai trist ca pustii din ziua de astazi asimileaza distractia cu lucrurile zise de tine...numai distractie nu e aia.

Zilele de vara in care uitai complet de foame si de sete, fiind non-stop pe afara la fotbal, veneai acasa cu adidasii rupti, tricourile pline de murdarie, dar aia era distractia din punctul meu de vedere.

| HadesSs a răspuns:

Cu multe cazaturi laughing

| Justme1997 a răspuns:

La bătrânețe (21), cu o prietenă și multe vânătăi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un mincinos care-mi este si var, tinea saua din spate si eu il tot intrebam,  din cand in cand, daca ma tine, cand m-am uitat in spate era la o distanta considerabila de mine. laughing Aveam vreo 6 ani. Semne de buna purtare de pe urma mersului cu bicicleta n-am avut, o singura data imi sarise lantul de pe pinioane, dar am avut grija sa nu ajung pe jos.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Am luat-o progresiv de la o tricicleta de plastic, la bicicleta cu roti ajutatoare la inceput pana cand sa le dau jos. Apoi am trecut la biciclete din ce in ce mai mari, pe masura ce cresteam. Pur si simplu mi-a placut prea mult.

| CdeMetal a răspuns:

Nu suportam acele rotite ajutatoare, l-am pus pe tata sa le dea jos si am invatat, am cazut de multe ori, aveam cam 5 ani.

| LostInPark a răspuns:

12 ani, venea viitura, prea gras ca sa fug, prea lent ca sa ma catar in copaci. Postasul isi lasase bicicleta la poarta si zabovea mult in casa, nu stiu ce facea...
Acum impart scrisori si pensii, o fi genetica treaba sau nu-mi dau seama daca venea des...viitura straight face

| vjr1979 a răspuns:

Pe afara mergeam cu o bicicleta cu roti ajutatoare, dar mai exersam si in casa (fara roti ajutatoare); avem un hol lung, apoi intram in sufragerie.