| chiftelutacrocanta a întrebat:

Tu poti sa fi multumit cu ce ai fara sa-ti doresti prea multe de la viata? As vrea raspunsuri sincere.

8 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu ma multumesc cu o viata simpla. Eu vreau tot mai mult. Nu sunt genul de persoana care sa se multumeasca cu ceva simplu.

| justanotheruser99 a răspuns:

Sincer? Nu. Chiar nu pot. Am expectante destul de mari de la viata mea. Nu pot sa ma multumesc cu jumatati de masura. Sunt o persoana ambitioasa, nu imi place sa ma plang de neajunsurile financiare sau de alta natura. Prefer sa muncesc pentru ceea ce vreau sa obtin. In cazul acesta satisfactia e mult mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cand sunt cu adevarat fericita.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu nu pot fi multumit vreau mai mult dar vreau sa ajut si oamenii care merita ajutati nu perversii si periculosii

| August99 a răspuns:

Nu vreau sa ma multumesc cu atat. Vreau sa fac mai mult si sa evoluez. Nu zic ca nu ma multumesc cu ce am acum dar nu vreau sa raman ca acum toata viata. Intelegi?

| NotMyFault a răspuns:

Da, pentru am cam tot ce imi trebuie.

| Condratt a răspuns:

Personal, de cele mai multe ori mă declar mulțumit cu ceea ce am dar realizez apoi că de fapt nu e așa. De fiece dată simt nevoia să adun cât mai multe "resurse" deși nu într-un mod egoist, făcând acest lucru pentru mine. Dacă îmi doresc unele lucruri, care trec de acest "prea multe de la viață", acestea sunt prin prisma mulțumirii familiei mele într-o măsură cât mai mare. De-a lungul timpului au apărut diferite studii care au clasificat anumite nevoi sub formă piramidală, etc. Pentru mine nevoile sunt într-o continuă schimbare și orizontul lor se mărește cu fiecare clipă trăită. Deși spun aceste lucruri, pe care de altfel le și simt, mă pot mulțumi cu puțin. Dacă de exemplu mâine nu o să am bani decât pentru o pâine nu o să plâng și nici nu o să mă dau cu capul de pereți!