Un baiat care se epileaza si e atras de femei, e gay? De ce a ajuns cuvantul asta sa fie folosit atat de gresit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este maxim metrosexual.

Cuvantul de "gay" este folosit ca o jignire la adresa masculinitatii de catre altii care nu sunt ca ei. Sau in alte ipostaze folosit si de barbati sau femei. Pentru a servi acelasi scop, menirea sa se indoiasca de propria masculinitate.

74 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand atractia sexuala este genetica,daca un barbat este atras sexual de sexul opus este hetrosexual indiferent cum se imbraca, cum se aranjeaza,genetica nu are legatura cu ce face omul ala,travestiti(masculini ) pot fi atrasi de sexul opus dar sa nu se regaseasca in corpul lor masculin,ai prins ideea? natura nu e perfecta,poti fi in corpul gresit, eu unu nu ma regasesc in lumea masculina, mult mai bine ma inteleg cu o femeie, dar nu port rochie, consider ca termeni masculin, feminim sunt termene relative, exista femei care zici ca is barbati si invers

| Drimmero a răspuns:

Nu zice nimeni sa nu te aranjezi, sa nu dai parul de pe unele locuri din corp jos sa arati a om si nu a gibon, dar daca esti mai fin decat o femeie pe corp fara par pe picioare, pe maini deja nu mai faci diferenta.
Nu are legatura orientarea sexuala cu epilatul. Dar cu vaginizarea barbatului are/

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Drimmero):

Asa parere rea aveti despre femei de a ajuns o jignire sa fii femeie?

| Drimmero a răspuns:

Nu ai inteles absolut nimic din ce am zis.

Barbatul e barbat si femeia e femeie,, in ziua de azi sunt exemplare in care nu mai faci diferenta daca e barbat sau femeie din cauza aspectului exagerat de ingrijit.

Unde s-a inteles din mesajul meu ca am ceva cu femeile? Dar concret

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Drimmero):

Vaginizarea barbatului happy.

| Drimmero a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Unde e atitudinea contra femeilor?

Ma refeream ca trebuie sa se vada diferenta. E un trend ca barbatul sa faca drumul de 180 de grade si sa devina femeie,, nu poti nega evidenta.

Deja o dam in saramura cand eu am zis ca mananc peste cu mamaliga, daca stii ce zic.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Drimmero):

Degeaba negi, majoritatea sunteti misogini happy Cauta raspunsurile lui Plato la alte intrebari sa vezi cata ura fata de femei

| Drimmero a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Toti barbatii au in ADN o latura misogina, mai mare sau mai mica indiferent ca recunosc sau vor sa vrajeasca femeile cu vrajeala ca ei sunt feministi.

Da, mai degraba e un orgoliu masculin care nu ii permite femeii sa fie mai sus, dar eu personal nu-mi prea bat capul cu asta. Misogin nu inseamna ura pentru femei,, e inteles gresit sensul, un misogin se crede superior si o minimalizeaza pe femeie in diferite moduri, dar nu e ura...cat despre Plato, nu-i urmaresc raspunsurile dar din ce scrie uneori parca vrea sa spuna ca respecta femeile/

| Andreeush a răspuns:

Dacă e atras de femei nu e gay.

| RainmakerX a răspuns:

O intrebare controversata care s-a mai pus de multe ori.
Eu o sa-mi pastrez parerea. Nu e tocmai normal sa te epilezi (vezi raspunsurile celor ca Plato) insa este normal sa tai din par (sau sa folosesti un trimmer) daca arati ca fratele lui King Kong.

E normal sa ai o anumita igiena iar parul exagerat nu da deloc bine mai ales daca esti tanar. (daca esti mai batran atunci e normal sa nu-ti mai pese).

Pe scurt, fiecare poate sa faca ce vrea si sa fie atras de ce vrea.
Daca el se simte bine asa atunci e ok. Daca iubita lui prefera sa il vada asa atunci e ok. Si asa mai departe. Din partea mea poate sa-si vopseasca parul pubian roz, nu e treaba noastra ce fac altii cu viata lor.

| Plato a răspuns:

Gay-ish. laughing
Si lesbiencele sunt atrase tot de femei, ele fiind tot femei. Poti sa le zici asa, daca nu-ti place gay, desi e acelasi lucru.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Homosexual inseamna sa fii atras de BARBATI, nu sa arati ca o femeie. Confunzi niste lucruri.Esti extrem de superficial si de needucat.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Si nesimtit pe deasupra.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Am citit si alte raspunsuri puse de tine acum. Ai o gandire muiereasca si asta e cam ironic.

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Homosexual inseamna sa fii atras de acelasi sex. Deci o femeie ce-i atrasa de femei e tot homosexuala.
Da, sunt extrem de superficial. laughing

Gandire muiereasca? laughing Ei bine, decat vaselina acolo jos, mai bine gandirea asa.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Dar ce multe stii despre contactul sexual intre homosexuali, ma pui pe ganduri

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Te-a mai intrebat cineva la o intrebare, pe tine numai parul de pe corp te face sa te simti barbat? La asta se rezuma sexualitatea ta? O femeie care isi lasa parul sa creasca, se transforma in barbat?
Ai o gandire defecta, nesimtita, needucata si extrem de sueprficiala.

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Pe bune, draguta? laughing Glume de gradinita? Sa inteleg ca daca stii cum se reproduc cainii, ai iesit dintr-o catea?
Gata ca te extinzi, poate-ti rupi si vreo unghiuta si trebuie sa mergi inapoi la salon.
Imi pare rau ca te-am prins in perioada aia proasta a lunii.

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu are nicio relevanta ce zici.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

N-am facut nicio gluma doar ca nu ai ce sa raspunzi.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Are vreo relevanta ce zici tu atunci?

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Ai niste greseli grave in gandire si nesimtirea suprema consta in faptul ca nici macar nu esti dispus sa le corectezi. Iti place sa persisti in prostie. Cand 1000 de oameni iti spun ca esti prost te duci si te culti. A raspuns cineva mai sus foarte corect. Insa esti atat de ancorat in parerile tale gresite, atat de mandru ca esti prost veritabil, incat nu poti iesi din tiparele tale happy.
Numai un om prost refuza sa invete.
Esti gretos si penibil.

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

De ce-mi mai scrii atunci, draga?

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

E intrebarea mea. Tu ai ales sa raspunzi.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Cred ca nu exista prosti mai mari decat astia care se cred inteligenti laughing. Gretoasa atitudine

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Scuze, scuze, ai dreptate. Nu am stiut ca iti vine neregulat.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Nu e greu sa dai mereu switch la conturi?

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

O folosesti pe Alexis doar in situatii de urgenta, dupa ce te faci de cacao si nu mai ai replici?

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Ma foloseste? laughing Da eu ce sunt?

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Pff, astea-s clasice, m-am obisnuit.

Sunt un fel de Sasori, pentru cunoscatori.

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Tu te faci de cacao, draguto, dupa ce folosesti vaselina de mai sus. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

In situatii de urgenta foloseste pe Supa de ceapa si uBaby trebuie sa apara si ele sa-ti I-a apararea. Razboi pe doua fronturi.

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Aici nu pot sa te contrazic, supadeceapa chiar e a mea.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Inseamna ca stai mai rau decat credeamhappy

| minrest a răspuns (pentru Plato):

Daca v-ati obosi sa cititi intrebarea, ati constata ca e vorba de barbati atrasi de femei. Despre astia ati afirmat dumneavoastra ca ar fi gay.

| minrest a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Corect. Daca iti spun ca esti beat, te duci si te culci; daca iti spun ca esti prost, te duci si te culti.

| Plato a răspuns (pentru minrest):

E vorba despre femei atrase de femei.winking

| minrest a răspuns (pentru Plato):

Interesant ca nu simtiti nevoia sa cititi intrebarea. Sa o cititi, nu sa o recititi; caci nu ati citit-o.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Dacă vrei să știi, culturiștii se epilează, și pe lângă ei, tu ești femeie.

| Plato a răspuns (pentru minrest):

Haideti sa va explic, ca n-ati inteles: barbatii nu se epileaza pe maini/picioare/piept. Daca o fac, sunt femei cu penis, nu barbati. Barbatii NU se epileaza, ma intelegeti?
Deci intrebarea este despre FEMEI cu penis care sunt atrase de alte femei.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Ești înapoiat rău de tot.

| Plato a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Tu nu poti face afirmatii precum aia, ca habar nu ai cum sunt in realitate. De unde stii ca nu-s culturist? Nu ma intereseaza ce crezi, nu ai de unde sa stii.
Iar mai apoi, chiar daca n-as fi, de crezi ca un culturist e mai barbat? Barbatia se masoara in muschi? Daca asa crezi, imi pare foarte, foarte rau pentru tine, denota nivelul tau.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

La fel bărbăția nu se măsoară în păr.

| Plato a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu e vorba de par, e vorba de dorinta de a-l epila si de a arata ca o femeie.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

De parcă sportivii arată ca niște femei, să fim serioși. Fiecare face ce vrea cu corpul său.

| Plato a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Sportivii sunt exceptie.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Și eu sunt sportiv, chiar dacă nu sunt de performanță.

| Sonia822 a răspuns:

De ce te-ai epila? E un aspect pur feminin, femeile au cromozom xx si baietii xy. S-a demonstrat ca cei care sunt atrasi de aspecte feminine, au un segment la Y mai scurt, sau deloc. O modificare genetica. Ar trebui sa-ti faci griji..sincer.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Sonia822):

Daca era pur feminin, nu crestea par pe tine, distruso rolling on the floor. Fa-ti griji pentru parintii pe care ii manipulezi sa nu-si vaccineze copiii. Apoi pentru mine.

| DorelExpertu a răspuns:

Degeaba e atras de femei, daca si-o trage cu gay.

| Plato a răspuns (pentru DorelExpertu):

In sfarsit un om normal. laughing

| DoarAlin a răspuns:

Ai problema foarte mare la tartacuta, homalaule.

| Alexxiax98 a răspuns:

Nu gay, dar nici masculin. E problema lor ce fac, dar pe mine nu ma incanta.

Nu cred ca face nimeni ceva ca sa te incante pe tine

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

De ce ai mai pus intrebarea daca devii defensiv? Nici nu am nevoie, multumesc. Vad ca tu cauti doar aprobare, nu pareri.

Vrei sa ti-o pui cu orice barbat iti iese in cale? Sau de ce important sa te incante pe tine?

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Eu cred ca ai unele probleme. Nu cred ca te-am oprit eu pe strada sa-ti spun parerea mea, ci tu ai cerut-o postand intrebarea, asa ca degeaba ai iesiri.

| Plato a răspuns (pentru Alexxiax98):

Daca nici ca intre fete nu se deschide... la ce te astepti?
Si zice ca eu sunt ala nesimtit. laughing

Nu te-am intrebat daca te incanta si i-ai foote draga asta ai decis tu sa raspunzi.

Cum ai aparut tu draga de tine dupa cateva zile in care n-ai folosit contul fix la intrebarea mea. Deloc suspect.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Daca nu e prima data cand sesizeaza cineva asta inseamna ca esti un troll prost rau

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Realizezi ca intrebarea ta e in "populare"? Dar daca vrei sa fii suspicios, pe mine nu ma deranjeaza. happy
Oricum, mi-a mai zis lumea treaba asta cu Plato. In schimb nimeni n-a mai zis ca ma "foloseste" laughing

Ai raspuns la toate intrebarile din ''populare''?

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu la toate, doar la care am o parere.

| Dinustok a răspuns:

Apostolul Pavel era chel. rolling on the floor

| sadrian46 a răspuns (pentru Dinustok):

Și mai avea și halucinații.