Un baiat care se epileaza si e atras de femei, e gay? De ce a ajuns cuvantul asta sa fie folosit atat de gresit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este maxim metrosexual.

Cuvantul de "gay" este folosit ca o jignire la adresa masculinitatii de catre altii care nu sunt ca ei. Sau in alte ipostaze folosit si de barbati sau femei. Pentru a servi acelasi scop, menirea sa se indoiasca de propria masculinitate.

74 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Unde e atitudinea contra femeilor?

Ma refeream ca trebuie sa se vada diferenta. E un trend ca barbatul sa faca drumul de 180 de grade si sa devina femeie,, nu poti nega evidenta.

Deja o dam in saramura cand eu am zis ca mananc peste cu mamaliga, daca stii ce zic.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Drimmero):

Degeaba negi, majoritatea sunteti misogini happy Cauta raspunsurile lui Plato la alte intrebari sa vezi cata ura fata de femei

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Eu cred ca ai unele probleme. Nu cred ca te-am oprit eu pe strada sa-ti spun parerea mea, ci tu ai cerut-o postand intrebarea, asa ca degeaba ai iesiri.

| Plato a răspuns (pentru Alexxiax98):

Daca nici ca intre fete nu se deschide... la ce te astepti?
Si zice ca eu sunt ala nesimtit. laughing

Nu te-am intrebat daca te incanta si i-ai foote draga asta ai decis tu sa raspunzi.

| Drimmero a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Toti barbatii au in ADN o latura misogina, mai mare sau mai mica indiferent ca recunosc sau vor sa vrajeasca femeile cu vrajeala ca ei sunt feministi.

Da, mai degraba e un orgoliu masculin care nu ii permite femeii sa fie mai sus, dar eu personal nu-mi prea bat capul cu asta. Misogin nu inseamna ura pentru femei,, e inteles gresit sensul, un misogin se crede superior si o minimalizeaza pe femeie in diferite moduri, dar nu e ura...cat despre Plato, nu-i urmaresc raspunsurile dar din ce scrie uneori parca vrea sa spuna ca respecta femeile/

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Nu e greu sa dai mereu switch la conturi?

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

O folosesti pe Alexis doar in situatii de urgenta, dupa ce te faci de cacao si nu mai ai replici?

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Ma foloseste? laughing Da eu ce sunt?

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Pff, astea-s clasice, m-am obisnuit.

Sunt un fel de Sasori, pentru cunoscatori.

Cum ai aparut tu draga de tine dupa cateva zile in care n-ai folosit contul fix la intrebarea mea. Deloc suspect.

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Tu te faci de cacao, draguto, dupa ce folosesti vaselina de mai sus. laughing

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Daca nu e prima data cand sesizeaza cineva asta inseamna ca esti un troll prost rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

In situatii de urgenta foloseste pe Supa de ceapa si uBaby trebuie sa apara si ele sa-ti I-a apararea. Razboi pe doua fronturi.

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Aici nu pot sa te contrazic, supadeceapa chiar e a mea.

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Realizezi ca intrebarea ta e in "populare"? Dar daca vrei sa fii suspicios, pe mine nu ma deranjeaza. happy
Oricum, mi-a mai zis lumea treaba asta cu Plato. In schimb nimeni n-a mai zis ca ma "foloseste" laughing

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Plato):

Inseamna ca stai mai rau decat credeamhappy

Ai raspuns la toate intrebarile din ''populare''?

| Alexxiax98 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu la toate, doar la care am o parere.

| DorelExpertu a răspuns:

Degeaba e atras de femei, daca si-o trage cu gay.

| Andreeush a răspuns:

Dacă e atras de femei nu e gay.

| Plato a răspuns (pentru DorelExpertu):

In sfarsit un om normal. laughing

| DoarAlin a răspuns:

Ai problema foarte mare la tartacuta, homalaule.

| minrest a răspuns (pentru Plato):

Daca v-ati obosi sa cititi intrebarea, ati constata ca e vorba de barbati atrasi de femei. Despre astia ati afirmat dumneavoastra ca ar fi gay.

| minrest a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Corect. Daca iti spun ca esti beat, te duci si te culci; daca iti spun ca esti prost, te duci si te culti.

| Plato a răspuns (pentru minrest):

E vorba despre femei atrase de femei.winking

| minrest a răspuns (pentru Plato):

Interesant ca nu simtiti nevoia sa cititi intrebarea. Sa o cititi, nu sa o recititi; caci nu ati citit-o.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Dacă vrei să știi, culturiștii se epilează, și pe lângă ei, tu ești femeie.