| alexx22 a întrebat:

Un baiat care te jigneste spunandu-ti ca nu esti prea frumoasa, da semne clar ca nu te place? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| itscloudyoutside a răspuns:

Eu aş zice că dă semne clare de prostie. O fi el sincer, dar niciunei fete nu îi convine să fie făcută urâtă, iar băieţii ştiu bine chestia asta. Dacă un băiat ţi-a spus asta, ignoră-l pur şi simplu, indiferent dacă îţi e coleg, frate, prieten, iubit, ex, verişor, vecin etc. În niciunul din cazuri nu îţi poate spune că "nu eşti prea frumoasă". Prin asta nu a făcut decât să dea dovadă de o superficialitate fără margini. Dacă vreodată îşi va schimba părerea, atunci e bine. Dacă nu, continuă să-l ignori, şi lasă-l să-şi vadă de viaţa lui. Comportamentul şi gândirea sunt până la urmă cele mai importante caracteristici ale unui om, iar euâ după asta mă iau când îmi aleg prietenii.
Numai bine!

5 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

happy Depinde de personalitatea lui.
Daca e mai ofticos sau "rasfatat" din fire, si daca se simte jignit poate sa spuna si fara sa vrea...
Am un coleg de genul asta. Atunci cand nu ii convine ceva, cand il o colega il jigneste, el spune lucruri fara sa gandeasca, crezand ca o va rani, dar in realitate el o place pe fata respectiva. big grin
Nu ai de unde sa stii sigur.
Numai binebatting eyelashes

| alexx22 explică:

Daca sunt urata, de ce sa ma jigneasca? sa ma lase in pace si gata!

| youangeldevil a răspuns:

laughing deci. cand ma jignea, nu ii dau numele imi facea ca tie, slabanoaga, urata si in toateee felurile posibilelaughing pana mi-a zis "na, te plac! multumita?laughing" si mi-a dovedit:* incearca sa afli ce tot vrea de te tachineaza de la prietenii lui sau prietenii comuni

| alexx22 explică (pentru youangeldevil):

Nu cred ca merita sa-mi bat capul, sa isi aleaga ce ii place si gata.

| RoxanaM a răspuns:

Nu neaparat, baietii sunt rautaceosi... rar gasesti un baiat care sa vorbeasca frumos cu toate fetele.
Referitor la intrebarea ta, daca un baiat nu te considera frumoasa nu intra in conversatie cu tine, din moment ce te tachineaza fie si cu astfel de afirmatii il atrage ceva la tine.
Ii poti raspunde foarte frumos : nu e treaba ta, sau nu te-am intrebat nimic.
CapcaunMic, nici'o fata nu e urata atata timp cat e ingrijita si stie sa se aranjeze.