| Smarandica a întrebat:

Un shobolan cade intr-o fantana, noaptea urca 2m ziua coboara 1m. Cat ii ia shobolanului sa iasa afara?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Până iese? :-)

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da-l naibii, ca ala nu e sobolan, e melc. Sobolanul inoata, iar daca nu inoata, se catara si iese din fantana in 10 minute.

| Firefly a răspuns:

Leonna tu stii raspunsul la aceasta intrebare sau o pui ca sa te afli in treaba?
Nu se poate deduce raspunsul, atata timp cat nu stii cati metri are fantana.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Saracu deja ar fi la cerurilaughing ce sa mai iese

| eugem35 a răspuns:

Nu ai spus ce adancime are fantana, in metri adica cati metri are fantana

| Ѕαяωאאα a răspuns:

Cat de adanca este fantana? raised eyebrows

| Smarandica explică:

Nu scrie cati metri are fantanatongue

| pisicuta510_9235 a răspuns:

Pai cati metri are fantana`?