| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot gasi niste rezumate pentru clasa a7 a cum ar fi : horea de aron cotrus, veche intimplare de nichita stanescu, noaptea sf andri si golia ticalosul de v.alecsandrii,cosma racoare de m.sadoveanu,etc...

17 răspunsuri:
| roxanik_6709 a răspuns:

Http://www.referatepenet.ro/referat-David-Coopperfield-rezumat.html stiu cal ai si peasta:* si daca mai ai nevoie de rezumate:*lasa-mi id-ul tau:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Horea de aron cotrus, veche intamplare de nichita stanescu si noaptea sf andrii de V. Alecsandrii si pe scurt rezumatele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai unde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba si eu caut aceleasi rezumate dar ne da referate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Horea – Aron Cotrus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu stiu pentru ca si eu caut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici

| andreeaw a răspuns:

Incearca pe referate.ro si da search pe google. sigur gasesti ceva. dar la generatia voastra nu se mai poarta cititul cartilor si construitul de rezumate sau comentarii dupa creierul propriu?

| MihaitzA31243131 a răspuns (pentru andreeaw):

Sincer,programa scolara e prea constransa.Nu mai avem timp de nimic, doar teme si invatat iar la sfarsitul anului scolar trebuie sa predam circa 78 de lecturi.Am citi daca am avea timp, dar uite ca nu prea avem.Habar n-am din ce generatie faci parte si cred ca fiecare incearca sa-si ridice in slavi propria generatie neajungand la un stadiu comun cu celelalte adica INVATATUL.

| OanaOana1 a răspuns (pentru andreeaw):

Imi pare rau sa-ti spun, dar chiar e greu sa faci rezumate, si mai ales atat de multe cate se cer in programa..incearca tu sa faci atatea, se vezi daca nu te saturi

| OanaOana1 a răspuns (pentru andreeaw):

E mai greu, dar nu stiu daca ai incercat sa faci asa ceva..pentru ca e greu, de asta a cerut ajutor aici!

| Lory407 a răspuns:

Of...si eu am nevoie de noaptea sf Andrei si de horia... nu ma gasit nimicccangry!

| Myky_6952 a răspuns:

Stii ce e ciudat? am nevoie de aceleasi poeme... Spunem te rog cum te cheama! plz plz plz plz!

| MaraMra a răspuns:

Si eu acum tot acele lecturi le-am de facut.dar nu le gasesc deloc sad am 35 de lecturi de facut :'( dar nu gasesc deloc Horea de Aron Cotrus :@

| Timea9787 a răspuns:

Si eu am nevoie de Horia si In tren nu le gasesc sad