| anonim_4396 a întrebat:

Unde trebuie sa setez ca sa nu mai fiu gasita in bara de search de la Facebook? Stiu ca se poate seta dar nu mai stiu unde...

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cred că mai e activă acea opțiune. Dacă a fost, a fost cândva, dar nu mai e de actualitate. Dacă ai poza reală la profil, schimb-o. Iar nume ca al tău, pot avea alte zeci de fete. N-are cum să te recunoască (poate cei care au păstrat linkul profilului tău). Și fă-ți albumele/imaginile private, ori pentru un cerc restrâns de prieteni.
Am încercat să găsesc un tutorial care să îți ajute, însă tot ce am găsit pe internet sunt aceeași pași pe care i-am menționat mai sus.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Albinuțo, încearcă așa:
Setări→Confidențialitate→ Cum te găsesc și te contactează ceilalți→ Doriți ca motoarele de căutare din afara Facebook să trimită la profilul tău?→ Nu (debifezi căsuța care permite efectuarea acestui serviciu)

| Bondarel99 a răspuns (pentru floresdemayo):

Se pare ca doar cele din afara Facebook, nu si din bara aia de search...

| Bondarel99 a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc mult happy

| floresdemayo a răspuns (pentru Bondarel99):

Mulțumesc și eu, Albinuțo!

| floresdemayo a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu cred că mai e activă acea opțiune. Dacă a fost, a fost cândva, dar nu mai e de actualitate. Dacă ai poza reală la profil, schimb-o. Iar nume ca al tău, pot avea alte zeci de fete. N-are cum să te recunoască (poate cei care au păstrat linkul profilului tău). Și fă-ți albumele/imaginile private, ori pentru un cerc restrâns de prieteni.
Am încercat să găsesc un tutorial care să îți ajute, însă tot ce am găsit pe internet sunt aceeași pași pe care i-am menționat mai sus.