| StrongHeart a întrebat:

Unde vedeti Romania peste 20-30 de ani?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă va mai exista, o să o vedem.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tot in estul Europei.

| StrongHeart explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma gandeam ca fuge spre nord.Ma refer ca infrastructura, economie, tot tacamul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru StrongHeart):

Infrastructura inainteaza incet-incet. Deja e cu totul altceva, fata de anul 2000. Dar romanul de rand are creierul spalat, zice ca e mai rau decat pe vremea lui ceasca; eu nu as spune, am asfalt proaspat din parcarea blocului pana la casa bunicilor. In 2000 mergeam pe drumuri de pamant, pana la casa aia. Vecinii nostri o duc si mai rau.
Economia e la pamant, mi-e teama sa ma gandesc ce va urma, dar poate ca vom avea iar niste partide de dreapta in conducere, care o vor repara, macar putin.
Mentalitatea cred ca va fi mult mai ok, puradeii care au acum 5-10 ani sunt mult mai open-minded decat toate generatiile contemporane, din ce am vazut.
Eu vad potential in tara asta, problema e in special in populatie.
Scolile pe vremea mea (2000-2012) erau inca extrem de comuniste, incercau sa ne bage in cap ca idiotii si retarzii muncesc, pe cand desteptii dau din pix si s-au realizat pe viata, pe cand economia are nevoie de clasa muncitoare, iar meseriile sunt rasplatite, pe cand facultatile fabrici de hartie igienica (in general).
Deja cu generatia mea nu prea a mai tinut pastila, sper ca puradeii din urma sa fie si mai rationali.
Si in clasa politica s-au mai miscat lucrurile, pana acum vreo 10 ani nu pateau nimic smecherii care dadeau tunuri de miliarde, acum ajung sa aiba dosare, multi dintre ei sunt si inchisi. Daca ajungem sa avem in politica doar oameni fara cazier, atunci va fi inca un pas inainte.
Cam asta e parerea mea.

| Catrice a răspuns:

Unde e și acum pe harta.
Dar stai!
Ce e asta?
Hopa!
E 2045! România?! Nu mai e.

| SG1995 a răspuns:

În groapa de gunoi a istoriei.

| StrongHeart explică:

Parola este serbet de lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În top 3 cele mai big hug mari puteri ale lumii

| QElenaBoghiu a răspuns:

Mai rău de cât este nu se poate.