| portocale00 a întrebat:

Unei prietene ii place un baiat.I-a scris asta si pe mess.Dar nu stie sigur daca lui ii place sau nu de ea.Ce sa faca?

2 răspunsuri:
| 97gaby a răspuns:

Pei xXenaa are dreptate.dar acum depinde si ce ia raspuns baiatul respectiv pe mess.dca a luat-o pe ocolite si a batut campii atunci este indecis, poate are si alte propuneri.dar daca nu ia raspuns atunci poate nu a vazut mesajul sau poate ca sa panicat.cred ca cea mai buna solutie e sa vb cu el fata in fata.sai spuna ca nu e deloc dragut ca a lasat-o asa cu''ochii in soare'' pe mess si sal roage sai spuna in fata daca si el o plae sau nu...asha e corect, si cel mai bine pentru amandoihappywinking

| xXenaa a răspuns:

Nu trebuie sa fie mereu directa in legatura cu sentimentele ei, mai ales daca se cunosc de putin timp. Spune-i sa iasa impreuna afara, la o plimbare sa fie spontană şi glumeaţă, băieţii apreciază fetele cu simţul umorului. Dacă e prea tăcută, la un moment dat o sa-l plictiseasca. Daca o sa decurga totul bine sigur o place si el. La sfarsit poate sa bata un apropo si sa-i spuna ca i-a facut placere si poate o sa mai iasa.