| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Urati lumea? Doriti sa o schimbati?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu am cum s-o schimb pentru ca sunt o persoana obisnuita, dar am metodele mele de a trai bine in viata.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru mgtow):

Ascultand Susanu si Nicolae Guta - Cicki cicki?
(puke)

| mgtow a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ce treaba are muzica cu asta? Omul nu se caracterizeaza dupa ce asculta ci dupa cum il vezi si ceea ce face.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru mgtow):

Asta inseamna ca atunci cand asculti acel gen de muzica tu de fapt nu asculti ci pretinzi ca este doar un zgomot neplacut?

| mgtow a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Poate esti batut in cap si nu trebuie sa te superi dar fiecare din noi avem libertatea in viata de a alege, nu suntem sclavii nimanui si nimeni nu are autoritate de a da ordine la libera alegere.

| Arthur a răspuns:

Şi noi suntem " lumea ", şi eu aş vrea să mă schimb uneori.

| Holocaust a răspuns:

Sincer,da.Dar când vine vorba de schimbat, să o modelez numai după preferinţele mele(cum deja au făcut şi alţii înaintea mea)...risc să creez un rahat şi mai mare, deci e mai bine să trăieşti cu speranţa(iluzia) că mai există moralitate undeva. Ştii cum se spune..."ne hrănim cu iluzii".

| IMC90 a răspuns:

Da. Vreau sa ne tinem toti de mana si sa fumam mare cui, de aici si pan' la Polu Nord.
http://www.youtube.com/watch?v=HhZ6s618Ico

| Heythere a răspuns:

Nu imi place sa generalizez. Nu pot sa spun ca urasc lumea, doar ca nu sunt multumita, nu pot folosi termenul "ura". Da, daca as putea as schimba-o in bine, bineinteles. Daca nu suntem toti la fel asta nu inseamna ca trebuie sa ne uram intre noi.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Lumea e perfecta asa cum e.

| Mădă0611 a răspuns:

N-o urasc, dar nu imi place. Nu vreau sa se schimbe, vreau sa plec eu si lumea s-o duca tot mai rau. laughing Cei care nu imi plac sunt cei care cred ca binele lor pe termen scurt o sa le aduca bine, asa ca taie in stanga si in dreapta, de fapt o sa le aduca doar rau, asa ca trebuie lasati sa invete. Sa nu-i ridici cand pica, dar nici sa nu-i atentionezi, sa invete pe pielea lor.

| OOOLEOOO a răspuns:

Doi de Nu.

| Niiiicu a răspuns:

Nu este perfecta dar mie imi place asa cum este eahappy

| Kryss13 a răspuns:

In fiecare zi in inima unor indivizi poate exista dorinta de a schimba lumea.Insa altii se multumesc asa cu este ea.Niciodata nu e perfect! Pana la urma te multumesti exact asa cum este ea!big grin

| BlackDarkAngel a răspuns:

Intotdeauna e loc si de mai bine...lumea asta nu-i perfecta,dar deocamdata sa o lasam asa cum este! Caci daca o schimbam brusc, ne va fi noua greu sa ne adaptam, noi ramanand la fel. O adevarata schimbare poate dura si sute de ani...ce conteaza e ca s-a schimbat treptat! Si nu te mai gandi daca oamenii vor sa o schimbe, uita-te in trecut si ai sa vezi ca totul s-a schimbat de atunci.dar treptat, nu pentru ca a vrut lumea!

| Loora a răspuns:

Nu se poate zice chiar ca "urasti lumea", dar pot sa zic ca nu sunt in totalitate multumitahappy! Toata lumea ar vrea sa o schimbe dar nu se poate. De preferat ar fi sa ne multumim cu ea asa cum e.Niciodata nu se stie ce "lume" ca fi pe viitorhappy!

| Anonimul122 a răspuns:

Da, in multe cazuri pentru mine lumea este ca o curva, dar in unele momente este ca o domnioara perfecta pentru mine, de as vrea s-o schimb lumea asta, sa putem avea toti parte de tiot ce ne dorim fara sa existe saraci si bagati, funda

| tay2012 a răspuns:

Nu pre vreau s-o schimb! bun s-asa rau cum e! Nu exista PERFECT in lume straight face

| trolloll a răspuns:

Sincer....cateodata mi-e rusine ca fac parte din lumea asta.si alte dati apreciez omul pentru mintea lui sau pentru creativitate.Alteori as scutura chiar eu pamantul de tot ce e rau.incerc sa nu am des stai de genul fiindca ma consuma prea tare si. ma gandesc si la mine pana una alta.