| LeaveMeAlone3 a întrebat:

URGEEENT,plzzzz! Sunt satanista,desi inainte eram pocaita,dup-aceea am renuntat la pocainte,am vrut la ortodoxi si am trecut la satanism.A vazut si mama ca rad de crestini si imi bat joc de dumnezeu si a spus ca cineva de la ea de la biserica,deoarece ea ii pocaita,un "proroc" m-a chemat deoparte intr-e patru ochi si mi-a spus ca lipsa mea de credinta imi va stirbi frumusetea si ca daca nu ma voi intoarce la dumnezeu voi pati ceva grav,care urmarile sale, asa cum am spus, imi va stirbi frumusetea.Mai este inca ceva:eu ador sa ma imbrac in negru pentru ca asa se imbraca satanistii,dar mama nu ma lasa nicidecum sa ma imbrac complet in negru,ma lasa cu negru daca il asortez cu inca o culoare.Dar eu vreau sa dau dovada prin aspectul meu fizic ca sunt satanista si punct! Pe de alta parte,nu stiu cum sa va spun,dar popii ortodoxi de la mine din zona tin la mine foarte mult si ma remarca pentru ca in trecut eram credincioasa si daca ar auzi ca sunt satanista mi-as manca omenia de la ei! Of,nu stiu! Plus ca mai este si o desteapta care tot gaseste cate ceva rau la mine, bineinteles ca desteapta aia ii penticostala, eu de penticostali nici nu vreau sa aud.De fiecare data ma cearta si ma intreaba daca nu mi-e rusine, TOT numa comenteaza la adresa mea.Ma obliga sa fiu pocaita ca si ea. Daca refuz se supara pe mine si urla! Nu pot sa stau in pielea mea ca hop si ea! Ii in stare si sa ma bata! Eu am 15 ani si ea 19.Plus ca colaboreaza cu mama si ii baga in cap tot soiul de prostii penticostale si nu pot sa fac nimic de frica ei ca ma va spune la mama si ea imi va face scandal si ma va pedepsi! Tata ii exact ca si mama,nici cu el nu mai pot! Eu va rog mult de tot sa imi spuneti cum sa ma imbrac si cum sa ma port in societate ca sa par satanista! Va rog frumos sa ma ajutati, spuneti-mi ce sa fac ca nu mai pot, dar va rog mult de tot sa nu ma luati cu acel dumnezeu!

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Vrei atenție?

| Dismally a răspuns:

Nu-ti fa griji, daca Dumnezeu iti va stirbi frumusetea, ti-o va reda Satan cu siguranta happy Daca nu vrei sa pari satanista, imbraca-te in haine obisnuite si nu purta la vedere curci intoarse, pentagrame etc.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Salutare. Imi poti spune de unde au pornit ideile cum ca vrei sa fii satanista? Grupul tau de prieteni e format din "satanisti"? Sau ai vreun baiat pe care-l placi mult si e "satanist"?

| LeaveMeAlone3 explică (pentru m1dn1gh7):

In primul rand mie literalmente mi-e scarba de dumnezeu, nici nu mai vreau sa aud de el.Da, si de cine imi place mie ii satanist! Dar eu de mult sunt asa!

| Habbsha a răspuns:

Ia și bea și nu fi nebună!

| LeaveMeAlone3 explică (pentru Habbsha):

Adica sa fiu nebuna daca sunt satanista sau daca nu beau? La ce te referi? happy

| Habbsha a răspuns (pentru LeaveMeAlone3):

Adică, să nu-ți pese de ce vor ceilalți de la tine și doar de ce vrei tu de la propria persoană, să fii așa cum vrei tu să fii. E absurd, până și ca părinte, doar pentru că tu ai niște convingeri să le impui copilului tău. E ok să-ți prezinte realitatea așa cum o văd ei, dar dreptul de a alege în ce să crezi sau nu, îți aparține.

| LeaveMeAlone3 explică (pentru Habbsha):

Da,ai mare dreptate! Eu mai beau cata tuica pe furis, mai fumez noaptea dupa ce se culca ei si o tigara... Vreau sa imi cumpar o vodka dar ce as putea sa fac sa nu ma prinda ca le fac?