| NaughtyGirl06 a întrebat:

Urgent va rog! Maine pur si simplu mi-e groaza sa merg la scoala ca am facut vinerea asta care a trecut ceva: am un coleg care fumeaza si m-a servit cu o tigara si m-a imtrebat daca vreau.El fumeaza de mai mult timp eu rar mai trageam una, dar nu voiam sa stie nimeni.Niste copii vecini de-ai mei stiu.Eu am luat o tigara de la colegul.El nu este singurul din claa care fumeaza.Cand am fumat cu el au mai fost si alti colegi dar aia nu fumau.Si mai avem multi care fumeaza la noi in scoala si mai vine si un baiat sa ne ceara daca avem vreunul din clasa o bricheta.Eu le-am spus sa nu ma spuna dar nu prea ma incred in ei.Dar totodata cand vad pe un coleg fumand parca ma apuca invidie si vreau sa fac si eu.Mi-e groaza sa merg maine la scoala deoarece cred ca vor veni mai multi colegi calare pe mine ca ce am facut,plus ca va afla toata clasa asta. Poate ajung si la urechea unui profesor. Daca imi spun ceva maine eu ce sa le spun? Daca ma intreaba vreun profesor? Va rog ajutati-ma, spuneti-ma va rog ce sa le spun, avand in vedere ca nu sunt singura care face asta.Va rog mult de tot fara raspunsuri rautacioase.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu merita sa urmezi mulțimea la rau. E bine să ai curajul să spui nu, pentru ca e vorba de sănătatea ta. Dacă te intreaba poti și să nu răspunzi. Dacă te intreaba un profesor, poti sa ii spui ca ai greșit și că nu mai faci, dar să te ții de cuvânt. Nu merita sa fii invidioasă pe un lucru care iti face rau.Invinge răul prin bine.

| Ruptura a răspuns:

Esti un pampalau, ti-o spun sincer

| NaughtyGirl06 explică (pentru Ruptura):

Tu știi că eu sunt fată și nu băiat?

| Ruptura a răspuns (pentru NaughtyGirl06):

Nu m-am uitat la nume, imi sustin ideea totusi, esti prostuta.
De ce te panichezi asa? nu-i un lucru anormal, toti am fumat, si parintii tai au fumat cand erau mai mici, toti am incercat asta.
Daca nu vrei sa mai fumezi, te poti lasa si uiti aceasta aventura.
Bucura-te de viata, viata-i scurta, nu regreta nimic.