| amnevoiedecarteacoralineinengleza a întrebat:

Urgentttt ff urgent deci sa va spun dar va rog sa ma ajutatii va rog multtt de tot ajutati-ma am nevoie de rezumat in engleza al carti ocolul pamantului in 80 de zile dna ne-a dat asta ierii frateee suntem in a 6 si ne-a dat de citit ditamai cartea eu abia acum am luat-o ca abia am iesit de la oree cartea este de jules verne va rog sa ma ajutatiiii va rog mult daca puteti copia sau ceva de pe un site si dupa dati copy aici sau ceva de genuu va rogggg am mare mare nevoie ca imi da 2 plus ca trebuie sa povestim toata cartea in 30 minute plizz cu cuvinte mai usoare de pronuntat in engleza va rogggg multttt sa ma ajutatii va roggggg am mare nevoieee va rog dureaza maxim o ora plizzz ajutati-ma nu stiu ce sa mai faccc ajutorrrr cineva cu inima sa ma ajutee sa-l fac plizzz

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La sfârșit a aflat că a câștigat o zi din calendar, căci așa se întâmplă când buclezi bucla.