| anonim_4396 a întrebat:

Urmareste cineva Fenomene stranii pe discovery? Are in acest moment, este emisiune cu case bantuite.Ce parere aveti despre locurile bantuite, influentate negativ?
A uitat Dumnezeu aceste locuri?

12 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Nu tot ce se difuzeaza este adevarat.Astea sunt facute pentru a face rating" " la discovery in rest..Da..se poate sa fie si adevarat(anumite cazuri) dar acolo intervine mult categoria"religie", si nu ne adancim.Insa EL nu a uitat de acele suflete insa nu si-au putut gasi odihna inca.

| Inferno a răspuns:

Le-am vazut pe toate.

| Archdaemon a răspuns (pentru Inferno):

Si eu le-am vazut pe toate...producatorii de la Discovery nu mai stiu cu ce prostii sa umple canalul...

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Urmareste cineva Fenomene stranii pe discovery? eu nu urmaresc pesudo stiinta
ca sunt basme, imaginatia omului

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu urmaresc emisiunile si chiar imi plac. Nu stiu ce sa mai cred, daca tine mai mult de fictiune sau de real...Mai stii că nu-i adevarat ce se intampla acolo? Îmi plac cazurile dezbatute. Mă interesează ce se intâmplă, urmaresc până la final...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea,fara insa a o putea sustine cu argumente solide,este ca totul este legat de inchipuirea noastra, pe fondul unor idei preconcepute, a unor labilitati psihice, a mediului social si influentate de "baia" de radiatii in care se scalda creierul nostru, atat naturale cat mai ales artificiale.Eu am fost intr-o astfel de casa si nu am constatat nimic.Eram insa covins ca nu voi constata. Poate din acest motiv nu am reactionat.

| SmexyBoy a răspuns:

Nu, Dumnezeu nu uita.
Totusi nu Dumnezeu este prezent in locurile acelea... altcineva.

| annmarie a răspuns:

Locurile sunt bantuite de oameni care au murit si nu-si gasesc linistea. Ce ar putea face Dumnazeu?

| Robertofachiru a răspuns (pentru annmarie):

Traiesti in ceata fetito

| annmarie a răspuns (pentru Robertofachiru):

Parerea ta