| mekage a întrebat:

Urmeaza clasa a 8-a si nu stiu la ce profil sa ma duc avand in vedere ca imi place biologia si engleza la nebunie chimia inca nu stiu daca imi place, matematica nu, fizica nu, si romana putin putin... pareri unde sa ma duc?

Răspuns Câştigător
| TeoBizz a răspuns:

Poti sa mergi Stiinte ale naturii, daca zici ca-ti place biologiathinking Daca vrei sa faci cv neutru, asa ca minerolling on the floor, poti sa te duci chiar si la pedagogierolling on the floor.
Si filo e bun, doar daca vrei sa iti omori creierii cu invatatu' la istorie. Eo am renuntat la ideea de umanrolling on the floor.
Sper ca te-am ajutatkiss.

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Filologie, clar! Dar trebuie să te gândeşti şi la avantajele şi dezavantaje în legătură cu facultăţile pe care le poţi urma după terminarea liceului.

| Izabella97777 a răspuns:

Stiintele naturii sau filologie.la stiintele naturii faci biologie si la filologie engleza.bafta!

| Rockart a răspuns (pentru Izabella97777):

Hmm. Eu sunt la Ştiinţe ale naturii şi se face foarte multă matematică, informatică, fizică, chimie şi biologia care este destul de grea şi foarte diferită faţă de cea din generală.

| carm3nn a răspuns:

Eu iti recomand stiinte sociale. Eu asta am ales in urma cu aproximativ un an si cu siguranta nu regret.Este profilul perfect pentru cei ce agreaza romana si istoria si nu prea sunt prieteni cu stiintele exacte si in ceea ce priveste facultatea de aici poti avea o gama vasta de alegeri fiind un profil la jumatate de drum intre mate-info si filologie.(ai cam 4 ore de engleza)Oricum alegerea iti apartine...succes!:d