| mentholinks a întrebat:

Urmeaza sa emigrez din aceasta mareata tara. Aici mi-am irosit sansele si oarecum f@@@@ viata. Este greu sa te adaptezi in alta tara?

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

La inceput bineînțeles ca îți va fi greu, dar cu timpul te vei acomoda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine si cei din jurul tau.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Putini se adapteaza usor. Dar tot ramin cu nostalgii. Cei mai multi se adapteaza greu, altii, niciodata. Totul difera: educatie, cultura, obiceiuri, ca sa nu mai spun de legi si aplicarea lor stricta, nu ca la noi unde "merge si asa".