| laramistigan27 a întrebat:

Cum e sa te muti in alta tara?
S-a mutat cineva in Spania,Franta, Italia?
Cum esti primit? E greu sa te adaptezi?
; D

Răspuns Câştigător
| christos1234 a răspuns:

Vorbesti NUMAI romana, nu iti faci prieteni romani ( 30% sunt foarte tari, 70% cauta sa te fure ) si sa inveti limba din acea tara. Comportamentul sa fie normal si sa te feresti de romani rai.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

M-am acomodat destul de repede, cat si limba tarii am invatat-o cam intr-un an jumatate. Ca prieteni am exclus romanii, pentru ca cei plecati in strainatate se mananca unii pe alti, raritati sunt care iti devin prieteni. Ambitios si tare de sine sa fii, asa poti trece peste greul tarii.

| christos1234 a răspuns:

Nu intereseaza pe nimeni de tine.

| laramistigan27 explică (pentru christos1234):

Si cum ai putea sa nu lasi impresia ca nu esti din Romania? big grin Sau nu intereseaza in sens bun..adica nu le pasa ca esti din alta tara?

| christos1234 a răspuns (pentru laramistigan27):

Vorbesti NUMAI romana, nu iti faci prieteni romani ( 30% sunt foarte tari, 70% cauta sa te fure ) si sa inveti limba din acea tara. Comportamentul sa fie normal si sa te feresti de romani rai.

Răspuns utilizator avertizat