| Mădă0611 a întrebat:

V-ati fixat un scop in viata? Daca da, care e?
Intreb pentru ca am intrebat inainte cum definiti succesul, voiam sa vad cum il vedeti voi; "succesul este atingerea progresiva a scopului propus". Am observat ca unii, nu din cei care au raspuns, ca framantarea e veche, considera ca succes inseamna sa fii director/bogat.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Interesu meu in viata e sa muncesc in domeniul care imi place si imi realizez meseria in momentul de fata, pentru a mentine in picioare anumite interese si sa stiu ca ceea ce fac ajuta alte persoane, eu sant cheia afacerii si sant bine tratat/platit

| RAY a răspuns:

Eu vad viata ca o piramida dar fara sfarsit,scop, vad viata ca fiind o mare scara pe o piramida mare si tu tot urci treapta cu treapta ajungi undeva cateodata mai cazi si jos mai te si ridici, nu cred ca viata care e o minune trebuie sa aiba un singur scop si din contra fiecare clipa,moment sal traiesti cu cei dragi si sa incerci sa ai ce isi doresti,sa inveti din trecut, merg pe citatul lui buddha de multi ani, nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreazati toate puterile in prezent

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Habar nu am.

| Doub a răspuns:

Să mă distrez şi să mă bucur de viaţă.

| Florentina9210 a răspuns:

Da. Am un anumit scop in viata, oricine are. Si voi lupta pana voi ajunge la el.
Atat pot spune.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Depinde,daca scopul tau este sa fii director sau sa fii bogat atunci succesul este atingerea acestui scop.
da, am un scop in viata si voi lupta pana voi ajunge la el, indiferent de consecinte!

| Jardelin a răspuns:

Da, scopul meu principal in viata aceasta este sa fac lucruri care sa ma duca in viata urmatoare alaturi de Dumnezeu.