| bleakk a întrebat:

V-ati gandit vreodata ca ce faceti sau vreuna din activitatile voastre este nefolositor pentru cei din jur si ai renuntat sa mai faci acel lucru doar ca altora li se parea inutil chiar daca tie iti placea?
Se intampla de multe ori asta?

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu îmi pasă de părerea lor.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, ba din contra, as face cu mai multa placere, pentru ca acel ceva ma diferentiaza de cei pe care ii cunosc, putand astfel sa stau linistita in lumea mea. love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Sigur ca da. love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah...nu?
Nu e normal sa faci lucruri care doar le convine altora. Tu cu ce mai ramai? Sau gandeste-te ca acel lucru poate fi un job.
Sau nu stiu exact unde bati. Poti sa-ti mai detaliezi intrebarea.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Dau un mic exemplu.Ma atrage un joc pe PC, colegii mei considera ca e un joc de c--a, iar ei se joaca altceva.E normal sa ma apuc sa joc si eu jocul lor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru bleakk):

Nicidecum! Adica nah...e fain sa joci ceva pe Internet impreuna cu colegii. Dar trebuie sa va placa tuturor. Daca nu, nu si asta e! Si ce daca rad de ce joci tu! Asta e! Fiecare se joaca ce ii place pana la urma, nu ca joaca si vecinul si de aia trebuie sa fie cool.

Eu am jucat si inca joc StarCraft. In adolescenta unii faceau misto de mine, altii dimpotriva, chiar erau captivati sa joace si ei online. Sunt oameni si oameni. La fel cum afara pe la bloc majoritatea baietilor jucau fotbal, iar eu eram luat in ras ca joc Monopoly sau nu stiu ce pe PC daca mie nu-mi placea FIFA. Asta e. Suntem diferiti. Nu trebuie sa renunti la ce iti place in asemenea circumstante. Nu merita. Asa cum nici altii n-ar face-o pentru tine...si da, sigur n-ar face-o si tot tu ajungi ranit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca tot vorbim de jocuri, de aia nu se ma joaca lumea Call Of Duty sau Fifa (aceeasi prostie an de an), la ce joc de rahat este. deci nu trebuie sa te doara ce cred altii, tu sa te simti bine.