| CurcubeulColorat a întrebat:

V-ati gandit vreodata ca, cu cat va doriti mai mult ceva (nu neaparat un obiect) s-ar putea sa nu obtineti indiferent de eforturile facute?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e depinde de ce iti doresti si depinde ce persoana esti, daca esti om de treabaa si ai suflet dumnezeu iti ajuta, maicamea a avut noroc la orice si-a dorit a stiut sa se descurce in viata si nu i-a lipsit nimic eu voi fi predecesorul ei cu un viitor inainte.

| Silvia a răspuns:

Nu neapărat,dar am învăţat că nu trebuie să aştepţi ceva, pentru că o bucurie nu vine atunci când nu o aştepţi, ci atunci când o meriţi şi te ia prin surprindere.

| icestone a răspuns:

Nu neaparat daca ti doresti mai mult acel lucru,daca iti doresti pur si simplu ceva se poate s nu se indeplineasca pentru ca nu tot ceea ce ne dorim se poate indeplini, depinde ce ti dorest

tu ce anume iti doresti si nu ti s a inplinit, sau ce tea adus cu gandul la acest subiect

| leoaica_1036 a răspuns:

La mine e exact invers. Cand chiar imi doresc ceva il obtin. Trebuie doar sa crezi.

| CurcubeulColorat explică:

Deocamdata nu am nimic ce-mi doresc si n-am reusit sa realizez.