| Thecurious a întrebat:

V-ati schimbat cariera de-a lungul vietii?
Daca da, de ce?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,nu era ceea ce imi placea, de mic mi-a placut electronica, asa ca am mers pe facultatea de automatica si calculatoare, acum merg mai mult pe software, dar nu e sanatos deloc, as vrea ceva mai activ fizic

| Thecurious explică (pentru RAY):

Aha! Asta tot caut sa aflu.
Daca este, sau nu, afectata sanatatea unui inginer automatist, informatician, din cauza activitatii profesionale.
De ce nu e sanatos?

| RAY a răspuns (pentru Thecurious):

Pentru ca nu fac activitate fizica, stau si 16 ore in fata unui monitor,apare obezitatea,dureri de ochi,de spate,coloana,hemoroizi, stres, depresie, anexitate, nu e sanatos, dam bani castigati pe doctori

| Thecurious explică (pentru RAY):

Toti It-istii se plang de aceste afectiuni?
E o profesie foarte banoasa, fiind cea mai in voga.

| RAY a răspuns (pentru Thecurious):

Nu cunosc omule toti It-istii, nu sunt o fiinta sociabila

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ca să nu mă dea ei afară, am plecat eu. De aia. Apoi oricum, nu prea a rămas mult din firma aia, s-a cam prăpădit. Și cărămiziile le-au luat țiganii, au ras tot, așa s-a dărâmat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai... Am o cariera pe care nu mi-am dorit-o, si ma doare in chur de ea. Si sunt bun in treaba asta.
In domeniul meu de baza am trecut de la un sector la altul, am facut chestii pe care la inceput spuneam ca nici nu vreau sa le incerc (iar acum sunt bun si in alea).
Deci, da.
Pentru ca am progresat pe nesimtite, si nu am gasit ajutor atunci cand am avut nevoie, deci a trebuit sa ma descurc singur (asa inveti cel mai bine).
Plus ca am descoperit foarte multi prosti cu experienta in chestii pe care nici macar nu le inteleg pana la capat, iar eu, desi intelegeam mai multe decat ei, stateam ca prostul pe ideea ca "nu am cum sa le fac pe toate, altii sunt facuti pentru asta".

| SilentRain a răspuns:

Ce e aia cariera? Foarte puțini isi permit asa ceva