| Gogu06 a întrebat:

V-ati vinde sufletul diavolului pentru a avea tot ce v-ati dorit vreodata poate chiar de 100 de ori mai mult?

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu,niciodata...

| anss23 a răspuns:

In primul rand nu cred in existenta diavolului sau a "sufletului".De fapt,voi la ce va referiti cand spuneti suflet? Mi se pare o prostie sa folosesti termenul asta,e cumva ca atunci cand inima este considerata cea cu care iubesti, cand de fapt ea este doar un organ, toate sentimentele tale si atractia pentru o anumita persoana, personalitatea ta este stabilita de creierul tau.
Revenind la intrebare, nu cred ca singura modalitate de a avea tot ce-ti doresti este sa-ti "vinzi" sufletul cuiva, doar daca muncesti din greu pentru a obtine ce iti doresti vei reusi sa apreciezi acel lucru cand il obtii.

| eliaclodia a răspuns:

M-am plictisit de unele intrebari, care au varsta comunei primitive. Realizezi ca ai sters de praf o intrebare care se tot circula de mii de ani, de cand s-o fi inventat cuvantul diavol. Cand s-o fi inventat si e replica la ce? Ca antonim stiu la ce e, cred. Ce crezi tu ca are diavolul acesta si tu nu ai decat de la el? Carne, lapte, oua, laptop, ce?

| Kaℓi a răspuns:

Nu. Mi-ar fi teama ca iau plasa happy
Si nici nu as sti ce sa ii cer sad

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, ghiocelule!

| Gogu06 explică (pentru floresdemayo):

De ce? ca poti sa te caiesti dupa aia...

| floresdemayo a răspuns (pentru Gogu06):

Ahaa, crezi că poți face absolut orice rău, că oricum ești iertat!
Poate că nu vreau să mă căiesc! big grin Nu-i mai frumos să eviți problemele?
Răspunsul rămâne același, adică... NU!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca ar fi s-o luam asa, de ce ar trebui neapartat sa-mi vand sufletul diavolului, cand as putea sa i-l vand lui Dumnezeu...

| Gogu06 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Lui Dumnezeu nu trebuie sa i-L vinzi, trebuie sa i-L daruiesti. Iar cand daruiesti ceva nu trebuie sa te astepti la ceva in schimb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ar exista, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
NICIODATA!
Nu as face una ca asta!
L-as vinde lui Dumnezeu.
Te pup!

| Urpaniel a răspuns:

Nu-mi pot vinde sufletul mie.

| traiescdeciexist a răspuns:

Nici diavolul nic iopusul lui nu exista laughing
ce intrebare, mor de ras

| Gogu06 explică (pentru traiescdeciexist):

Sunt sigur ca afirmatia asta vine din partea unui om documentat si foarte perspicace, ca sa nu mai spun ca banuiesc ca ai o experienta de viata extraordinar de vasta... Sa nu mai pun la socoteala cartile citite care au trecut prin filtrul mintii tale sclipitoare.