| mentholinks a întrebat:

Va birui vreodata omul moartea?

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Moartea altora, poate. Pe a lui, cam greu.

| Celcestietot a răspuns:

Doar prin Iisus se poate asta, stii si tu.

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Total fals, poți dovedi ca e posibil sa facă asta?

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Total fals? Nu. Bineînțeles că pot. Ți-am dat eu un mesaj odată, dar se pare că trenul a plecat din gară chiar când ai nevoie de transport.

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu, nu poți dovedi
E ok, oricum imi place sa merg pe jos

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Am zis ca pot, dar ignorantii vor nega tot timpul adevarul prezentat, negrul pe alb, de aceea nu imi voi bate capul si este bine de stiut. Mersul pe jos face bine la sanatatewinking.

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Te ascult, daca are logica îți dau si dreptate
https://discord.gg/xmqSQq

| Alexandru_Darius_1996 a răspuns (pentru Celcestietot):

Usernameul tau este in contradictoriu cu raspunsul tau

| Celcestietot a răspuns (pentru Alexandru_Darius_1996):

Ei bine, eu nu raspund cu numele de utilizator atunci cand scriu un comentariu. Presupunem ca s-ar putea crea noi corpuri pentru oameni, de catre oameni, dar asta intr-un viitor indepartat. Ok, dar atunci cand resursele Universului se vor termina, unde va fi nemurirea noastra? Cream scenarii SF, dar cam atat, caci momentan nu putem sa realizam ceva nemuritor, deci Iisus este singura cale de acces catre nemurire. Comentand la raspunsul meu, cel mai probabil sa fii ateu.

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Te voi cauta, nu o sa uit.

| Alexandru_Darius_1996 a răspuns (pentru Celcestietot):

Sincer ai cel mai mare respect al meu pentru modul in care ai abordat problema si sunt sigur ca daca ne-am avanta in subiectul acesta ne-am putea umple cateva minute din aceste vremuri plictisitoare,

| Celcestietot a răspuns (pentru Alexandru_Darius_1996):

Multumesc pentru respectul acordat, iar eu ti-l ofer pe-al meu pentru intelegerea oferita. Da, sunt si eu sigur ca am putea umple cateva minute din carantina cu aceste informatiiwinking.

| Mădă0611 a răspuns:

Sper ca nu.

| SilentRain a răspuns:

Nop, cel puțin nu in viitorul apropiat

| goguPatent a răspuns:

Eu cred ca o biruim binisor de cand medicina moderna a facut progrese.

| Andrei200202 a răspuns:

Adică să devină nemuritor? Nu.
Doar poate să își prelungească viața cu ajutorul medicinei.
Poate sunt ceva sanse in viitorul îndepărtat daca nu vom ajunge la autodistrugere și sa ne transfer cumva in ceva calculator sau nu stiu, suna sfhappy

| Mela1000 a răspuns:

Nu! In nici un caz!

| Alexandru_Darius_1996 a răspuns:

Eu zic ca da, din punct de vedere stiintific suntem mai aproape ca niciodata