| daηă a întrebat:

Va bucurati ca incepe scoala? Eu nu. Credeti ca anul acesta va fi diferit?

11 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Pentru mine cu siguranta va fi, deoarece termin clasa a 12 a big grin

| Ella3133 a răspuns:

Nu,nu ma bucur ca incepe straight face
da, sunt sigura ca va fi diferit, din mai multe puncte de vedere
mai da`ne doamne asemena prelungiri de vacanta laughing)

| Dariusuu a răspuns:

La fel si pentru mine. Termin clasa a 12. Zboara timpul.

| W3R4 a răspuns:

Nu! phbbbbt
Pentru ca incep clasa a 9-a, si nu cunosc pe nimeni!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Va fi exact la fel ca in ceilalti ani.
Si nu, nu ma bucur ca incepe laughing.

| wforweirdo a răspuns:

Nu pot sa zic ca ma bucur, dar nici rau nu imi pare. Nu cred ca va fi diferit, stiu deja la ce sa ma astept.

| kitty00 a răspuns:

De ce sa nu te bucuri raised eyebrows. Incepe scoala, noi distractii.Normal ca va fi diferit, de ce sa nu fie.Colegi noi, intamplari noi, profesori noi, etc.chatterbox. Multi nu vor sa inceapa scoala pentru ca o cred foarte ''plictisitoare''...De ce? Pentru ca na...e scoala yawn, profesori, teme, teze.Dar :-ss pe langa ore mai exista si pauza, corectraised eyebrows? Ce se poate intampla in pauze?!? Eu o astepttongue

| Alexandra7201 a răspuns:

Nu, nu ma bucr deloc ca incepe scoala. big grin. Da, cred ca va fi diferit, pentru ca fiecare an e diferit.

| AndreeaaD a răspuns:

Cu siguranta va fi diferita pentru mine pentru ca va fi primul an de liceu; noi profesori,noi colegi,materii noi,cam totul se va schimba.
Nu pot sa spun ca o astept cu nerabdare,insa,nu sunt genul de persoana care asteapta vara pentru ca numai atunci se poate distra, gen"vara nu dorm". Pentru mine vara asta a fost o vara ca toate celelalte, mai mult sau mai putin plictisitoare, in care mi-am gasit de lucru, am lenevit si m-am si distrat.Si ce? Si toamna,iarna si primavara te poti distra,daca stii cum.
In concluzie, asteptam oarecum scoala pentru ca orice am zice noi, e frumoasa, are si parti bune si parti rele.
Asa cum a spus si kitty00, excluzand temele,tezele, invatatul, pauzele, timpul petrecut alaturi de colegi, chiar si de profesori e foarte frumos si trebuie pretuit.

| unbanctare a răspuns:

La scoala e super naspa inveti toata ziua dup ajungi acasa iar inveti te culci si te gandesti ce ai invatat dupa care dimineata mananci si repeti apoi iar inveti ca sa nu uiti si apoi iar inveti la scoala deci... urasc scoala oficial

| daηă explică (pentru unbanctare):

Stiu cum e. Am ore dupa masa iar dimineata invat, vin acasa dupa ce se intuneca, imi fac temele, ma culc si totul continua. Partea buna e ca au trecut deja multe saptamani si parca totul trece din ce in ce mai repede...