| L i T h i U m < 3 a întrebat:

Va cer o parere.Am o profa de franceza mai nebuna, cei de la mine din clasa fac mereu panarama la ea. A fost operata la cap, si cred ca nu s-a vindecat cum trebuie.
In clasa mea a aruncat cu un marker [de tabla], respectiv markerul meu, si era sa dea in cap la vreun copil.Noi i-am zis dirigii dar ea tot partea profei de franceza ii tine.Si toti ne-am cam saturat. O fata din alta clasa i-a scos palaria [am uitat sa mentionez ca de la operatie nu mai are par] si a tras-o de cap laughing. este un profesor imposibil.Toti s-au saturat de ea si daca ii spune vreun elev ceva de ex "meritam o nota mai mare" spune "dar tupeisti mai sunteti astia din clasa". Toti sunt exasperati de ea, si m-am gandit sa cer o parere din afara cum ar veni.

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mereu am considerat ca, copiii sunt cruzi, de ce tineti sa va bateti joc de un om bolnav, puneti-va voi in situatia ei. Ganditi-va daca ar fi mama voastra, nu v-ati bucura ca a scapat cu viata dupa o operatie la creier, v-ar cadea bine sa stiti ca niste copii isi bat joc de ea? Ganditi-va cum se simte ea cand vine in fiecare zi la scoala si este bataia de joc a voastra.

| Firefly a răspuns:

Hm... V-ati gandit ca ea se comporta asa cu voi pentru ca voi o luati peste picior, ca apeleaza la note mici, doar ca sa impuna respect?
E adevarat ca nu ar trebui sa fie agresiva dar nu cred ca a aruncat asa din senin cu marker-ul. Poate daca nu ati mai face panarama, poate nu ar mai trebui ca profesoara ta sa apeleaza la masuri din astea extreme.Fiecare are o limita si poate ei i s-a umplut paharul.
Voi v-ati saturat de ea. Dar oare ea nu s-a saturat de voi?

| hândel a răspuns:

Poate i-a căzut doctorului boneta de pe cap pe creierul femeii înainte să închidă operaţia, şi acum o mănâncă creierul pe biata femeie, aşa cum vă mănâncă pe voi bâzdâcii s-o provocaţi. Lăsaţi femeia să se recupereze în voie, că de nu avea nevoie de salariul ăla mizer, fii sigur că-şi lua o vacanţă bună pentru. recuperare la domiciliul său, departe de drăcuşorii de voi. Şi eu am fost un drac la şcoală, aşa că-mi recunosc succesorii.

| chupachups1234 a răspuns:

E dusa cu pluta si ea si diriga ta. Sa arunce cu markerul in voi... Trebuia sa fie data afara demult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si noi avem profesori care-si descarca offurile din viata reala pe noi.
Este normal ca diriginta sa tina cu ea, doar nu cunoaste situatia!

| L i T h i U m < 3 explică:

Nu e vb ca noi suntem prea draci, ca pana la urma, si inainte de operatie era asa.