| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani, sunt in clasa a 5-a.
Azi profa de mate l-a mutat pe un coleg ce nu prea cunoaste codul limbii noastre-n fata bancii mele ( tigan.) si ma deranja la franceza dar incercam cu greu sa-l ignor dar. am facut-o si daca ii ziceam sa ma lase ma facea "crizata", doar pentru ca sunt mai sensibila nu inseamna ca sunt crizata..La ora de istorie iar ma deranja si imi impingea penarul,imi dadea stiloul,creionul joc,caietele si am zis deodata : "Domnul profesor! X nu ma lasa-n pace! " si nici nu m-a auzit ( evident ca n-a vrut sa ma auda) si cand am zis asta imediat s-a intors la banca,peste cateva minute iar a inceput si m-am ridicat in timpul orei in picioare si am tipat la el sa ma lase odata in pace si proful de istorie ( si diriginte) a zis ca nu mi-a facut mare lucru si ca daca l-as intelege mai bine i-as intelege si gumele si n-as mai reactiona asta.WTF? Eu inteleg glumele... doar ca era in ora si nu mai termina si nimanui nu-i pasa (ma refer la profesor care trebuie sa rezolve totul,mai ales daca e si diriginte) si era in ora,se presupunea ca eu trebuie sa fiu atenta la tabla si sa inteleg lectia nu sa stau eu sa-i "gust" glumele lui de prost gust. MA SCARBESTE FATA LUI DE CAND I-A BATUT CATELUL UNEI FETE. Si am inceput sa plang si profesorul m-a intrebat ironic de ce plang si apoi si-a continuat ora,ca daca era altcineva statea si rezolva tot dar la mine : " Nu conteaza. oh go on, nu era grav! " Apoi m-am linisit cu greu pentru ca ma simteam prost ca ma enervase la maxim si ma facuse sa plang, toti se uitau la mine. deci. da. Si apoi am incercat sa fiu atenta asa trista cum eram la lectie si el imi facea semne ca sunt nebuna. doar pentru ca am plans. La franceza tot ma deranja dar am scapat de el pana la urma. Tot la ora de franceza alt copil tampit (tigan...) cand a trecut in ora pe langa banca mea eu scriam de la tabla si el vroia sa-mi scoata fata de banca ( ea fiind cu elastic stiti ce se intampla.) si n-a reusit si a plc, apoi se intoarce si incearca iar si i-am dat una peste mana si l-am facut tampit apoi a plecat si cand m-am intors cu spatele mi-a rupt un fir de par din cap (cata inteligenta.) si m-am dus ( IN TIMPUL OREI! ) si am luat penarul unei fete si i l-am aruncat in cap si profa a tipat doar la el sa se bage-n banca si el tot spunea ca eu i-am aruncat penarul. straight face Si profa a zis ca nu degeaba i l-am aruncat.
Credeti ca sunt eu prea cu nervii? Credeti ca trebuie sa ma mai linistesc sau nu e vina mea? Va rog pareri.Credeti ca profa de franceza si dirigintele(el e si proful de istorie) ma cred nesimitita? Nu stiam ce faceam. nervi ma luasera. MENTIONEZ CA NU MI S-A MAI INAMPLAT DE MULT ASA CEVA.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e vina ta. Eu zic sa le spui parintilor tai sa discute cu dirigintele despre problema respectiva, pentru ca e clar ca pe tine n-o sa te asculte.

| ThatGirl19 a răspuns:

Bby, copii idioti, asa se numesc astia. E okei, daca mie mi s-ar intampla asta as reactiona la fel, poate chiar i-as trasnii una aluia/aleia. N-ai probleme cu nervi ca doar n-ai tras cu-n glont in el... doar cu penarul dar oh go on doesn't metter. Profii, profu de istoo ori are probleme ori are boala pe tine iar profa cealalta te-a sustinut deci cred ca ar trebui sa-i comunici in particular problema asta cu tinganul ala idiiiot. Bafta, sa-mi mai scrii ce se intampla.

| chazz a răspuns:

Esti prea mica si nu ai gandirea dezvoltata si scrii 1000 de pagini.
e clar ca baiatul vrea sa fie smecher si tare printre colegi sau te simpatizeaza.nu il mai baga deloc in seama dar deloc si ar sa te lase in pace iti promit.numai bine

| anonim_4396 explică (pentru chazz):

Da-l incolo ..si da. as vrea eu sa ma lase-n pace,dar mda. el nu se va opri,am incercat dupa cum v-am scris sa-l ignor dar CONTINUA facandu-ma sa-mi omor nervi pe niste nimicuri de "persoane". In loc sa dorm linistita sau sa inteleg lectia linistita trebuie sa stau sa plang din cauza unor inculti, ca sa nu zic PROSTI. Nu i-am discriminat niciodata dar acum o fac pentru ca chiar nu se poate trai cu ei, sunt niste specimene incredibil de needucate, da Doamne sa nu se inmulteasca, asta ne mai trebuie. SA FIE BAGATI LA INCUBATOR! laughing

| annabountii99 a răspuns:

Pai..cred ca NU esti tu de vina, si ca proful de istorei voia sa si predea lectia, de aceea poate era asa morocanos...nu stiu poate a incercat sa fie si el "dragut" cu tiganul..sau poate nu te prea are la "inima".in cazul asta, daca nu se rezolva problema, vorbeste cu parintii, iar cell mai probabil dirigintele ori va intelege, ori ii va chema si pe parintii tiganului la scoala sa vada ce e de facut.iar profa de franceza cred ca iti tine "partea", pentru ca ai vazut ca te-a incurajat, oarecum si nu cred ca a spus faza cu "stie ea de ce ti-a dat" (sau asa ceva) doar ironic...eu iti tin pumnii, si chiar te inteleg, deoarece si eu sunt sensibila, foarte sensibila, dar cu timpul (adica de anul viitor sau asa o sa vezi ca o sa treci peste sensibilitatea accentuata.si de asemenea sunt sigura ca se va rezolva problema cu tiganii cu ajutorul parintilor, fiindca ei o sa te inteleaga.fa-ti curaj si vorbestele, zile tot ceea ce ai scris tu aici
SUCCES :*!

| anonim_4396 explică (pentru annabountii99):

I-am zis mamei si a zis ca daca ar fi fost in locul dirigintelui i-ar fi scazut nota la purtare ori ar fi facut ceva si a zis ca vrea sa vina la scoala sa-i cheme parinti dar n-am chef de scandal + ca parintii golanului sunt niste oameni de nimic cu care nu ai ce discuta, crede-ma, i-am vazut si cred ca nici 2 clase n-au. Prefer sa NU, am sa incerc sa discut cu vreun profesor/profesoara sa scap de el ..Pentru ca cu asemenea aspecte NU se poate trai.

| annabountii99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apai ce sa mai zici...eu am stat 2 ANI in ACCEASI BANCA! cu un tigan crying((( bine ca s-a terminat.acum stau cu un taaran care vorbeste la perfectul simplu laughing e din baaia! GOOD LUCK!