| Vanishgold a întrebat:

Va e frica sa lasati oamenii sa se apropie de voi?

64 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de acele persoane,de fel sunt mizantrop,desi nu ador socializarea sau contactele emotionale cu o persoana,imi place sa imi fac treaba si atat, nu-mi place sa pastrez legatura cu cineva, simt ca ma va dezamagi, nici virtual nu-mi place, decat simple conversati si alea rare, oamenii mereu dezmagesc asa ca mai bine eviti socializarea de la bun inceput

| Vanishgold explică (pentru RAY):

De ce zici ca te vor dezamagi? Nu toti oamenii sunt la fel.

| RAY a răspuns (pentru Vanishgold):

Stiu asta, sunt o fiinta emotionala, nu sunt o fiinta rationala

| Vanishgold explică (pentru RAY):

Nu pari.

| RAY a răspuns (pentru Vanishgold):

Stiu asta, incerc sa fiu o fiinta rationala, dar ma domina si partea emotionala, nu cred ca sunt singurul in situația asta

| Vanishgold explică (pentru RAY):

Nu e rau sa te iei dupa instinct, nu vad a fi un lucru rau, dar e mai bine cand le combini.

| RAY a răspuns (pentru Vanishgold):

Ai dreptate ingeras, tu cum esti de fel?

| Vanishgold explică (pentru RAY):

Mai degraba rationala, dar uneori ma iau si dupa instinct, mai rar, dar o fac.

| RAY a răspuns (pentru Vanishgold):

Poate te minti singura, poate ar fi bine sa reflectezi asupra ultimelor tale decizi sau a ceea ce ai facut, cat e ratiune? cat e instinct?

| Vanishgold explică (pentru RAY):

80% e ratiune si 20% a fost instinct.

| RAY a răspuns (pentru Vanishgold):

Bravo,ma bucur ca te am intalnit, eu nu stiu daca a fost frica sau ratiune

| Drimmero a răspuns:

Nu,doar ca nu ma aproprii de oricine, la f el si invers.

| Freya1 a răspuns:

Da.
Sunt o persoana care se atasaza foarte tare si pun totul la suflet iar frica de a nu fi indepartata sau tradata dupa ce ofer tot ma sperie.

| mentholinks a răspuns:

Doar de homalai mi-e frica.

| Dismally a răspuns:

Da, este greu ca cineva sa se apropie de mine. Nu este vorba de frica totusi, doar ca nu sunt interesat de relatii superficiale si de asta evit apropierea de oameni in multe cazuri.

| oprescudorin11 a răspuns:

Am avut o prima perioada in care chiar mi-a fost frica!
Acum nu.caco am aflat cum se face CLASIFICARE!
Toti suntem Copiii Lui Dumnezeu
Pe toti ne-a nascut o mama, ne-a mangaiat, cat de jegosi om fi fost, nu suntem, uneori rai, decat prin persecutia inconstienta a celor din jur!
Atunci cand nu lasi sa se apropie cineva de tine, ori esti prostdispus, ori nu esti pregatit sa-i iubesti! Aceiasi Marie cu aceeasi palarie!

| oglindasultanului a răspuns:

Care oameni, cand aia de care am nevoie nu pot exista, ci se baga niste fitosi cu vrajeli si figuri in treburile mele, atunci e vorba la mijloc de rusinea mea de a fi legata de ei, nu de frica. ci de cat de discriminata pot fi de persoanele de care am nevoie. Aceia da sunt acceptati, cand sunt vruti/doriti, dar nu vor ei, nu pot sa trag de oameni care doar fug si se uita la mine din distanta cum ma fac de rusine ca un bufon si au cu cine rade bine.

| deeeaqq a răspuns:

Da lol, poate dau de pedofili

| Vanishgold explică (pentru deeeaqq):

Un sfert din cei ce mi-au raspuns la intrebare, nu au inteles sensul ei. Tu faci parte din sfertul ala.

| deeeaqq a răspuns (pentru Vanishgold):

Sau făceam mișto :*

| JackR a răspuns:

Daca oamenii aia au topoare sau drujbe in maini, mi-e cam frica, recunosc!

| FaraNumePls a răspuns:

Nu

| Samariteanul a răspuns:

Nu,dar mi-e frica de ce pot face acei oamenii cu ceea ce au aflat despre noi.

| Vanishgold explică (pentru Samariteanul):

Inseamna ca ai lucruri de ascuns de care nu esti mandru. Deci ti-e frica!

| Samariteanul a răspuns (pentru Vanishgold):

Ba nu, dar mi-e frica de faptul ca o persoana ar putea intoarce anumite lucruri intime impotriva mea sau ar putea sa ma faca de ras cu faptul ca sunt sensibil sau timid.

| Vanishgold explică (pentru Samariteanul):

Lucruri intime? Pai te destainui unui om asa fara sa-l cunosti bine?

| Samariteanul a răspuns (pentru Vanishgold):

Pai de asta mi-ar fi frica si nici nu as prea vorbi despre mine

| Vanishgold explică (pentru Samariteanul):

Trebuie sa inveti sa dozezi informatia pe care o oferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Se pot apropia cat vor.La un moment dat, se vor ciocni de un zid si majoritatea vor renunta sa mai incerce.Nu mi-e frica sa-i las sa ma cunoasca mai bine, dar aleg sa n-o fac.Prefer sa vada doar ceea ce vreau eu sa vada, din simplul motiv ca nu multi gandesc ca mine si pot anticipa reactiile pe care le-ar avea marea majoritate daca ar stii anumite lucruri.

| Vanishgold explică (pentru anonim_4396):

Generalizezi, dar tu incerci sa-i cunosti pe ei? Poate vei avea o potrivire cu cineva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vanishgold):

Generalizez? Pe anumiti oameni care imi atrag atentia, da, incerc sa le cunosc.Imi vine in minte o singura persoana care se apropie de felul meu de a fi.

| Vanishgold explică (pentru anonim_4396):

Pai si? Ai o relatie apropiata cu persoana aia? Cat de mult ai lasat-o sa se apropie de tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vanishgold):

Mda,sa zicem.Cat de mult am considerat ca nu e riscant.Suficient cat sa isi formeze o imagine aproape exacta despre mine si despre modul meu de a privi lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi este fricã, dar nu las pe nimeni sã mã cunoascã prea bine. De obicei oamenii daca te stiu foarte bine se plictisesc dupa un timp, este bine sã dai si putin aer de mister asupra ta.

| munteanuionvictor a răspuns:

Nu. Sunt un om sociabil și expansiv.

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu stiu daca frica, dar ce-i drept, nu prea imi place sa las pe cineva sa ma cunoasca asa cum sunt. Dureaza ani buni de zile ca cineva sa ma cunoasca mai bine cred. Am invatat pe calea nasoala ca e mai bine sa nu te deschizi in fata oricui, fiecare isi vede interesul sau la urma urmei.

| DorelExpertu a răspuns:

Daca sunt politisti da, in general fug de ei.
Si dupa ce s-a intamplat zilele trecute nu cred sa-mi schimb atitudinea fata de ei.

| Vanishgold explică (pentru DorelExpertu):

Asta e o tampenie.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Vanishgold):

Daca ai fii prins cu ilegale la tine si ai fii bagat la arest 2 ani, nu ai mai spune asta.

| Vanishgold explică (pentru DorelExpertu):

Nu are legatura raspunsul tau cu intrebarea mea.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Vanishgold):

Ba da, are.
Sau ai uitat ce ai intrebat?
Daca da, permitemi sa-ti reamintesc.
Intrebarea ta a fost:
"Va e frica sa lasati oamenii sa se apropie de voi?"
Iar raspunsul meu a fost "Daca sunt politisti da, in general fug de ei.
Si dupa ce s-a intamplat zilele trecute nu cred sa-mi schimb atitudinea fata de ei."
Sa analizam raspunsul meu:
Daca sunt politisti da, (deci imi e frica sa-i las sa se apropie de mine) in general fug de ei.(asta e completarea, modul in care actionez daca ei se apropie de mine, adic fug de ei)

In concluzie are sau nu are legatura raspunsul meu cu intrebarea ta?

| Vanishgold explică (pentru DorelExpertu):

Nu ma refeream la apropierea aia laughing Ma refeream daca lasi oamenii sa te cunoasca.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Vanishgold):

Asa zi sefule rolling on the floor M-a luat paranoia de cand ma uit la stiri.

Ii las doar daca-mi place de ei rolling on the floor
Asta inseamnand sa fie fete, sa fie frumoase si inteligente.

| Vanishgold explică (pentru DorelExpertu):

Nu e suficienta inteligenta? Mai vrei și frumusețe? Astea 2 nu prea merg mână în mână.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Vanishgold):

Daca nu e frumusete nu sunt atat de deschis astfel incat sa ajung sa observ inteligenta rolling on the floor

| Vanishgold explică (pentru DorelExpertu):

Superficialule!

| DorelExpertu a răspuns (pentru Vanishgold):

Eu, tu si restul lumii laughing

| Vanishgold explică (pentru DorelExpertu):

Hmm laughing greșești!

| DorelExpertu a răspuns (pentru Vanishgold):

Acum ca stau bine sa ma gandesc, asa e.
Exista unele exceptii, persoanele cu dizabilitati #sad

| Vanishgold explică (pentru DorelExpertu):

Uraaat! sad

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Nu, eu ma paroprii de ei, sa le corectez greselile

| Vanishgold explică (pentru ἶῆfἶῆἶƮყ):

Si pe ale tale de ce nu le corectezi?

| georgyanaaa a răspuns:

Nu dar daca ii lasi prea mult vei avea de regretat

| Robert160 a răspuns:

Si da și nu

| Vanishgold explică (pentru Robert160):

De ce da si de ce nu?

| Robert160 a răspuns (pentru Vanishgold):

Depinde cum mă simt. Am momente când sunt vulnerabil si momente când mă simt bine.

| Vanishgold explică (pentru Robert160):

Adica simti ca unii iti sunt superiori si devii vulnerabil.

| ColdHeart a răspuns:

Nu ca mi-e frica, doar ca nu vreau.

| Anonim820 a răspuns:

Nu mi-e frica, mi-e sila

| Layyla a răspuns:

Nu

| NoobCaNoob a răspuns:

Da,daca are o arma sau ceva de genul

| Criminaltook a răspuns:

Nu, Ce să facă?

| Vanishgold explică (pentru Criminaltook):

laughing
Sa te cunoasca, nu sa-ti ceara bani.