| nicolici a întrebat:

Sportul apropie oamenii? cum?

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In primul rind omul devine singur in incercarea de a-si forta propriile limite.Si e de inteles ca atunci cind n-o face, cauta sa scape macar pentru citeva clipe de singuratate comunicind sau in alt mod.

| MasterYoda a răspuns:

Da, iar cele mai bune sporturi care apropie oamenii sunt cele de full contact...

| AlinKun a răspuns:

Sportul dezvolta o buna comunicare si dezvolta si jocul in echipa

| eejke a răspuns:

Orice activitate comuna apropie oamenii.

| mopar a răspuns:

Sunt baiat, fac sport de 2 ani jumate,sport profesional,dur si vreau sa-ti spun ca m-am schimbat mult,am inceput sa vad cu alti ochi,inainte ma bateam de la orice,certuri,cilciuri, acum rezolv pe cale pasnica chestii din astea, sportul te invata multe si vei sti numai atunci cind il vei practica regulat si din placere.Eu nu servesc alcool de 2 ani,nu fumez(cu toate ca am mai incercat dar demult)nu stau prin discoteci, am grija cu somnul, fara fast food.Sa fiu sincer, la moment nici prietena nu ambig grin.aceasta deoarece nu prea am timp.