| Ana_8420 a întrebat:

Va plac cartile? happy Care vi s-a parut mai frumoasa carte a lui Jules Verne?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Imi plac toate cartile lui Jules Verne, caci sunt de aventuri, dar Insula misterioasa si Ocolul pamantului in 80 de zile m-au captivat mai mult.

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Dar tie care ti-a placut cel mai mult?

| andrei a răspuns:

Pai unele sunt frumoase dar altele ma plictiseau uneori cu descrierea lor stiintifica...

"insula misterioasa";"o calatorie spre centrul pamantului";"ocolul pamantului in 80 de zile"; "robul cuceritor";"doi ani de vacanta"; si cel mai tare "capitanul hatteras"

| v1sE a răspuns:

Toate cartile lui Jules Verne sunt de exceptie, poate cel mai mult mi-a placut " Ocolul Pamantului in 80 de zile ", are actiune, drama, comedie... in rest 20. 000 de leghe sub mari si cam atat.

| Ana_8420 explică:

Nu am citit decat 3, 20. 000 Leghe sub mari, Copii capitanului Grand si Insula misterioasa.

La fel ca si tie, Insula Misterioasa mi-a placut mai mult decat celelalte. happy

| enchanted a răspuns:

Insula misterioasa