| RAY a întrebat:

Va place limba Germana cand o auziti? Ce limba straina ati vrea sa invatati?
https://www.youtube.com/watch?v=tvevW0a18xM

72 răspunsuri:
| RAY explică (pentru FaraNumePls):

Wow tu inveti lb romana?

| FaraNumePls a răspuns (pentru RAY):

Da (am fost plecat cu părinții în străinătate si am venit abia acum 1 an și nu știu așa de bine română ).

| RAY explică (pentru FaraNumePls):

Unde ai fost?

| FaraNumePls a răspuns (pentru RAY):

În Italia, orașul Lucca.

| MihaelaDart a răspuns:

In momentul de fata sunt, pe langa limba germana care nu este pe gustul meu (cu toate ca trebuie sa o vorbesc din moment ce locuiesc in Germania), mai sunt cunoscatoare si de limba greaca si engleza, desi mi-ar place sa invat limba rusa.

| Mariaaaavev a răspuns:

Eu am invatat in clasele 5-8 germana. Este usurica, nu spun nu.dar trebuie sa te dedici ca sa inveti. Mie mi se pare frumoasa(deoarece sunt obisnuita cu ea) dar eu as vrea sa invat sarba. laughing Cam ciudata dorinta mea, dar mi se pare o limba lejera si deloc complicata.

| PisicutaMiauBAU a răspuns:

Eu as vrea Spaniola, e faina limba dar si tara, accentul...

| Lioana a răspuns:

In momentul asta mi-ar place sa stiu limba franceza pentru ca voi avea nevoie de ea dar mi-ar place sa stiu si germana, spaniola, italiana, japoneza, chiar si turca. In general orice limba cunoscuta e un atu. Ca sunet, cel mai bine suna engleza dupa parerea mea dar nu cred ca asta e important in alegerea limbii pe care vrei sa o inveti.

| AnonimCuDiploma a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Sti *

| RAY explică:

Vezi cum vorbesti, eu n-am vb asa de limba romana

| anonim32104333 a răspuns (pentru RAY):

Măi, eu am vorbit în spirit de glumă, chiar dacă m-am exprimat puțin vulgar.
în sensul că eu stau în Germania și nu am reușit să învăț germana, fiind o limbă foarte grea din punctl meu de vedere...
Sau ai impresia că mi-am pierdut din timpul meu ca să-ți răspund ție, că n-am avut ce face?

| RAY explică (pentru anonim32104333):

Sa auda merkel de voi atunci sa vezi ce va spune