| AndreeaSakura a întrebat:

Va plictisiti in timpul orelor de scoala? Eu mor de plictiseala!
Spre exemplu azi la geografie am facut recapitulare si profesoara a vorbit toata ora despre relief, populatie etc, despre care ne-a mai vorbit de zeci de ori! Nimic nou, ce plictiseala! Apoi, la matematica, of!, profesorul scotea cate un elev la tabla(are obiceiul sa ii scoata pe cei mai slabi, iar acestia stau mult la tabla fara sa faca nimic, si profesorul se enerveaza si...eu din nou mor de plictiseala!). Am reusit totusi sa rad putin datorita unui coleg:
Profesorul:"In luna iulie, la o statie meteorolologica s-au inregistrat... dar tu stii ce-i o statie meteorologica?"
Colegul meu:"Un fel de radio, ceva..." happy
Dar in rest nimic...
Si asa toata ziua, la toate materiile...
Ce as putea face sa nu ma mai plictisesc?

3 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Sunt multe chestii de făcut la şcoală în timpul orelor. Eu mănânc, mă joc pe telefon, vorbesc cu o colegă care e în celălalt capăt al clasei, cu colega de bancă, mai râd puţin de prostul care e în faţa mea, râd cu cei care sunt în spatele mei etc.

| PuLs a răspuns:

Exercitii in plus? Sa fi atenta la lectie. Sa iesi la tabla... Just trolling laughing
Poti sa te joci pe mobil pe ascuns, mai vorbesti cu colega/ul, desenezi sau nu te mai gandesti la ceas.

| AndreeaSakura explică (pentru PuLs):

1.Nu pot iesi la tabla daca nu ma scoate profesorul.
2.In regulamentul scolii mele scrie clar:Fara telefon la scoala! (stiu, si eu cred ca scoala e de moda veche!)
3.Suntem 12 elevi in clasa, si stam separat.Deci,nu am coleg de banca.
4.Crede-ma,desenz! Dar n-are efect!