| SaveTheNature a întrebat:

Va puteti simti bine si distra la maxim fara droguri sau etnobotanice? Sau practic fara ele sunteti niste legume fara haz si chef de viata?

Răspuns Câştigător
| AshWorld a răspuns:

Pentru mine o zi linistita, fara griji, sa mi-o petrec singur cum imi place, unde imi place, e o adevarata distractie. Pentru mine distractia nu inseamna bairamuri, cum e obisnuita majoritatea lumii s-o considere.

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fericirea adevarata vine de la Dumnezeu.Ea este independenta de evenimente si imprejurari.Pacea lui Dumnezeu care intrece orice pricepere.

| Razvanel93 a răspuns:

Normal.Daca iei astfel de substante practic nu tu te distrezi ca substantele din tine genereaza aceste lucrruri iar tu esti produsul lor.

| Inferno a răspuns:

Nu ma voi ditra decat atunci cand voi fi atotstiutor si voi avea timp.

| RAY a răspuns:

Drogul meu e dorinta de a avea cea ce imi doresc, e asa puternic ca ma mentine in viata

| Wøodenpints a răspuns:

Eu nu m-am drogat niciodată, şi sunt cam cel mai vesel om de pe aici. Şi când dorm mă distrez.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap tongue ajungi in culmea fericirii cu drogurile alea, dar dupa o vreme vei fi la pamant si cine stie daca vei mai reusi sa te ridici. Urasc drogurile sad lasam deoparte marihuanahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,te poti distra si fara toate astea si mult mai bine."Legume" devin cei care folosesc asa ceva.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Normal ca ne putem distra fara porcariile alea!
Fara haz si chef de viata vor fi aceia care le consuma, in momentul in care vor aparea efectele dependentei.

| WoKy a răspuns:

Atat timp cate duci o viata normala si cu o familie normala, eu zic ca da.
Decat sa trag pe nas mai bine ma duc sa beau o bere la bar cu prietenii si macar stiu ca nu o sa mor peste 3-4-20 ani(Oricum murim odata).
Altii care sunt dependenti de asa cvea nu au cum sa vada viata cu ochii lor proprii.
Si inca ceva, atat timp cat ai prieteni buni si cu care sa te distrezi, de ce nu? Intraba-te singur. De ce sa imi distrug viata cand pot sa o traiesc asa frumoasa si albastra cu e ea.
Ce rost au drogurile sau etnobotanicele? Tot un drac sunt si tot acolo te duc, la morga si dupa in pamant.
Bafta!

| Rollwo a răspuns:

Daca tie ti se pare ca fara droguri nu poti trai vei pieri ca un gandac.

Si ca sa iti raspund la intrebare sti care este drogul meu?
Viata.

| Irinnaaa a răspuns:

In general, drogurile iti distrug atat corpul si creietul, cat si capacitatea acestora de a mai functiona normal. Nu ai de ce sa nu te distrezi fara astfel de lucruri; cu putina imaginatie, energie si voie buna, poti sa te distrezi pe cinste! Cand erai mic iti trebuiau bani, droguri sau bautura ca sa te distrezi? De fapt, nu vad cum ti-ar putea da un plus de energie drogurile, dimpotriva, ti-o iau ( in general; depinde de metabolismul fiecaruia ).

| speşăl a răspuns:

Da,dupa parerea mea,drogurile,alcoolul, tutunul sau o gasca mare de prieteni sunt doar niste catalizatori, adica ele doar te ajuta sa ajungi la pragul in care nu iti mai pasa decat de petrecere.
Nu ele in sine te distreaza, ele te ajuta sa ajungi acolo mai repede.
Daca toti prietenii tai fumeaza beau sau se drogheaza atunci acesti agenti vor fi mai puternici, iti da senzatia aceea de smecher.Cel putin din punctul meu de vedere..asta e raspunsul.

| valentino52 a răspuns (pentru speşăl):

M-am distrat si eu cu specialul cand a aparut... o porcarie... ca si drogurile in general de altfel. Whisky si Vodka sunt indeajuns daca nu te poti distra si normal