| TepesStyle a întrebat:

Pwp jos big grin. Deci, eu m-am imprietenit cu o fata foarte repede (e din alt oras). Am ajuns sa ne spunem chestii intime, vorbeam zilnic mult si stuff. Alaltaieri, vorbind pe chat, i-am spus ca o prietena de-a mea vrea sa doarma cu mine (aici nu cred ca s-a referit la sex, ci pur si simplu sa stau la ea peste noapte... de fapt chiar nu stiu ce a vrut sa zica ).Ea a crezut ca tipa respectiva se referea la niho-niho si mi-a spus sa nu o fac ca nu mai vorbeste cu mine si ca daca o fac o sa-mi zica un lucru dupa aceea pe care eu o sa-l regret ma rog ne-am cam certat. Ieri seara am vrut sa-mi cer scuze (nu stiu pentru ce dar scuze frate) ca sa nu inceapa anul suparata pe mine.Imi fac curaj ii dau un sms, vad ca se poarta fooooaaarte distant si rece. Urmeaza o conversatie awkward in care imi cer de 2 sau 3 ori scuze (chiar imi parea rau ca am facut-o sa fie asa, motivul nici acum nu-l stiu).Eh si pana la urma m-am suparat si am intrebat-o 'vrei sa dai cu piciorul la tot?' si ea a zis ca 'da nu ma cunosti?'m-am enervat m-ai tare si i-am zis sa uitam ca ne-am cunoscut (se umflase "tarata " in mine, am orgoliu, e mai rau decat canceru', parerea mea) si intr-un final a zis ca daca asa vreau asa sa fie... ma rog ea nu vroia sa uitam toata prietenia asa ca am zis sa ramanem prieteni. (Hm daca stau sa ma gandesc, nervii mei de aseara erau si de la bautura ). Acum vad ca posteaza o poza in care scrie ' you text me when you're drunk obored or hor.ny'si cred ca se refera la mine. Nu am vorbit azi cu ea si nici nu prea as vrea.Voi ce ziceti sa fac?

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Părerea mea e că ar trebui să lași situația așa cum e. Nu îi mai scrie tot tu, că după aceea va crede că te are la degetul mic și te milogești. Așteaptă să vezi dacă inițiază ea o conversație, dacă tot spui că a fost de acord să rămâneți prieteni. Și ca idee, dacă spui că e din alt oraș, ai grijă să nu pui prea mult suflet că s-ar putea să ajungi să suferi.

Toate cele bune!

| LoveSleep a răspuns:

Mi-ai făcut ziua mai bună.
Stai liniștit o să-i treacă, dacă renunță la un "distrus" ca tine e bătută în cap laughing

| frostxtq a răspuns:

Las-o sa fiarba. Te va cauta ea, stai linistit. Textul de la poza era pentru tine, tocmai ca sa o cauti. Las-o asa. Daca tot ai orgoliu, acum e momentul sa te folosesti de el. Cand te va cauta comporta-te foarte normal.

| Vanqu1sh a răspuns:

Daca ai avea orgoliu mai rau decat "canceru' " nu ai mai cere sfat pe TPU iti spun eu laughing ci in schimb i'ai fi dat cu flit de cand a incepu sa schiteze figuri, fa o chestie, nu o baga in seama nu o cauta etc, dar in cazul in care iti scrie tu ii raspunzi politicos si te porti ca un cavaler ( asta daca iti pasa de ea ), dar sa nu cedezi daca se da cu figuri la tine, o sa o faci sa se simta naspa si vinovata laughing!