| hello_1547 a întrebat:

Cum sa il fac sa se impace cu mine?
Am prieten de 2 ani jumate(eu am 16 ani), iar acum 4 zile ne-am despartit pentru ca i-am spus daca poate sa ma duca la o prietena la cluj (el are 18 ani) pentru ca vreau sa raman acolo peste noapte.Ok...toate bune si frumoase si ma suna si imi sune ca el acum vine, iar eu ies si el merge sa ma duca la casa ei de la tara, si cand i-am spus ca la cluj s-a enervat ca l`am mintitne-am certat ca de ce vreau sa ma duc la prietena mea ca el credea ca in seara aia o sa stam impreuna si ne-am despartit.si i-am spus sa ma duca macar pana in statia de autobuz sa nu il pierd. ajungem ma urc in autobuz si ma suna si imi spune ca putea sa jure ca nu o sa plec ca daca nu ma urcam sarea sa ma stranga in brate si ca asta e si ca o sa ma faca sa sufar de 10 ori mai mult decat sufera el.am ajuns la prietena mea suparata plangand iar pe la ora 00 primesc un sms "frumoasa poti fi" si l-am dunat sa vad daca a fost el si l-am intrebat ca mi-a trimis ceva sms de pe un alt nr si mi-a spus ca ce mesaj si i-am spus dupa aia mi-a spus ca el nu ii curios si mia inchis. nu l`am mai cautat pana cand seara urmatoare ma suna ca motivul sa imi ceara niste numere de telefone ale unor prietene. dupa aia tot in jurul orei 00 ma suna si imi tot bate apropouri ca ar vrea sa ne impacam dar nu ii momentul.si tot asa imi da de inteles ca vrea sa ne impacam dar nu e momentul!

Răspuns Câştigător
| zuzzyxD a răspuns:

Interesant`happy
Dar dupa 2 ani e clar ca te iubeste`love struck
Si cred ca si tu la fel`big hug
A vrut doar sa petreceti o seara impreuna si tu ``l`ai lasat balta``pentru o prietena`.
O sa-i treaca mai ales ca in serile alea cand te-a sunat era normal ca vroia sa te auda chiar daca era cu pretextul de a`ti cere niste numere. Poate ca stie si el ca a fost un impuls, pe moment si ca ii pare rau doar ca nu stie cum sa ti`o zica.
Dar continuati sa vorbiti si insista si tu`batting eyelashes Pentru ca nu o sa ii displaca sigurlove struck. Normal ca o sa ii placa atunci cand vede ca te intereseaza si poate o sa`si de`a seama ca in seara aia nu l`ai lasat balta ci ai preferat o alta companie`happy
Eeh si daca o sa continuati sa vorbiti iti bate si mai multe apropuri de impacare pana cand se va satura sa astepte si chiar el va spune sa va impacati.E normal ca dupa 2 ani sa te iubeasca`day dreaming:X Asa ca nu`ti fa griji ii va fi door de tine`batting eyelashes Si daca o sa vorbiti va veti impacat cu siguranta`:*
Succes`!>big grin

7 răspunsuri:
| miranda a răspuns:

E ciudat ce s-a intamplat dar e clar ca vrea sa se impace cu tine. Daca te-a sunat sa-ti ceara nr de telefon ale unor prietene poate a facut-o sa te faca geloasa. Incearca sa te apropii de el: trimite-i mesaje, vorbiti pe mess, si chiar mai suna-l din cand in cand! Succes!

| zuzzyxD a răspuns:

Am vazut ca ai mai adugat ceva legat si de prieteni`straight face
E trist. Eu de exemplu`am avut niste prieteni,prietene. Si acum printr`un baiat am cunoscut un alt grup`.
La inceput credeam ca toata lumea e cu tine doar cand ai tigari,bani si d`astea. Am realizat ca majoritatea asa au fost dar ca sunt in grupul ala care iti sunt aproape fara sa iti dai seama.
Ideea e ca aceeia sunt mai mari decat mine si mi`e cumva sa le cer ajutorul desi stiu ca nu i`ar deranja. Dar pur si simplu` nu vreau.
Ideea este ca aveam o data nevoia sa vorbesc cu cineva,ma simteam rau. Si cautam in agenda telefonului un prieten sau un apropiat cu care sa vorbesc.
Am ajuns sa dau de numerele fostilor prieteni trecand peste.
Si sa`mi dau seama ca singurele pe care pot sa le sun sunt cele doua cele mai bune prietene`.
Atunci am stat putin pe ganduri si mi-a parut rau ca nu sunt cu fostiii prieteni.Dar mi-a trecut si acum ma bucur din ce in ce mai mult ca am si alti prieteni cu care ma inteleg.
Daar vezi se intampla ca uneori altiii sa te neglijeze`. Poate din inconstienta, poate din repezeala sau pur si simplu` din indiferenta. dar crede`ma. Daca iti sunt prieteni adevarati au facut`o fara sa isi de`a seama. Si ar trebuiii sa ii mai suni tu sa zici hai sa iesim.Bla bla`chatterbox. Cand stiii ca ei sunt deja acasa..Si sa va distrati si data viitoare amintindu`si cat de bine v-ati simtit o sa te sune ei pe tine. Si asa o sa devenitit din nou ff buni prieteni. Dar daca nu iti sunt prieteni adevarati si sunt asa cum mi se mai intampla si mie. gen ``Ba, ai o tigara``, nici nu te intreaba ce faci`..Pai atunci nu sunt prieteni adevarati si crede`ma nu ai nevoie de ei`.
Ai grija de tine`love struck
+ ca mai facut curioasa`batting eyelashes Si as vrea sa stiu` cum o sa mearga treaba si cu prietenii si cu iubitul`batting eyelashes Te rog spune`mi ceva`:*
Aaa si apropo mi-a mai venit o ideee. Vezi ca poate i`ai neglijat pe prieteni tai cand erai in relatiii mai bune cu iubitul` tau. Asa ca poate acum vor sa ti`o intoarca si sa vezi si tu cum s`au simtit. de aceea nu te sfiiii sa ii intrebi care e problema`happy.
Si iti dau si eu un sfat pe care chiar azi l`am primit si eu`:``Nu`ti lasa niciodata prieteni de`o viata pentru un iubit. Pentru ca el cum vine asa si pleaca, nu se stie niciodata cat va ramane langa tine, dar prieteniii vor ramane tot timpul``. Ai grija de tine`:*

| BuddyBreakThough a răspuns:

Stii, eu cred ca te iubeste dar faza cu suferitul de 10 ori mai mult mi se pare ciudat...

| hello_1547 explică:

Va multumesc mult:X.sunt foarte suparata si nu stiu ca sa mai cred, in seara asta am simti pentru prima data ca nu am prieteni.l`am sunat acum seara cu pretexul ca ce face si mi-a spus ca e in parc si dupa aia mi-a spus ca vreau ceva si i-am spus ca doar sa vad ce face (era cu prietenii lui) si m`i-a spus bine atunci papa si m`ia inchis. dupa aia am sunato pe prietena mea cea mai buna fiind foarte suparata sa vad daca nu poate iesii cu mine la o tigara si m`i-a spus ca nu poate ca este afara cu ei si m`am simtit naspa pentru ca ei prietenii mei de o viata nici macar nu m`au chemat cu ei afara si cel mai tare m`a durut ca nici macar el sau ea cea mai buna prietena nu m`a chemat si nu numai ca nu m`a chemat ci a preferat sa stea cu ei cand putea sa vina sa vorbeasca cu mine 5 minute cand aveam si eu nevoiesad sunt foarte trista toate prietenele mele ma fac sa fiu si mai confuza una imi spune nu te impaca cu el ca nu te iubeste ca te cauta doar sa te faca geloasa, altele ca ma iubeste...

| hello_1547 explică:

Multumesc pentru sfaturi zUZzY!:X
Vreau sa iti spun ca m`am impacat cu prietenul meu! Nu stiu daca am facut bine sau nu, dar asta am simtit pe moment.am iesit afara la o tigara cu un prieten bun si mie si lui,adica de la un timp el s`a imprietenit cu prietenii cu care inainte nu vorbea numai: "salut,ce faci?" si acum pe el l`au lasat, nu il mai cheama cu ei.Bun si am iesit afara cu el la o poveste si a venit si el(Seby :Xil cheama) si a venit a dat mana cu prietenul nostru dupa aia a venit si m`a pupat(pe obraz,dar m`a pupat) si i-am zis "am crezut ca nu ma pupi" si mi-a zis "cum sa nu te pup". Dupa asta am incercat sa intru in discutii cu el,sa-l intreb ce a mai facut cum mai e si i-am spus ca nu ma tine un pic in brate cami frighee hee(motiv) si a spus "ba da".Am uitat sa iti mentionez ca el este o fire foarte glumeata.Bun m`am pus in brate la el,iar apoi m`a intrebat ca ce vreau ca stie ca vreau ceva si i-am spus ca stie foarte bine ce vreau, dupa aia am incercat sa il sarut, intre timp au mai venit 2 prieteni si el tot nu ma lasa sa il sarut ca mi-a spus ca isi incalca principile.Am simtit ca vrea sa ma sarute pentru ca la cat am insistat si l`am "calarit" se enerva daca nu vroia si dupa aia nu stiu cum si-a pus mana si m`a sarutat foarte scurt fara sa ne vada nimeni,dupa aia eu tot insistam si dintr-o data m`a sarutat,ne-am sarutat si ne-am sarutat,iar dupa mi-a spus"da nu n`am impacat",iar eu am spus "bine" si am vrut sa ma dau jos si mi-a spus "nu ne-am impacat numai de un minut" si asa s-a intamplat.iar dupa mi-a spus (in gluma) ca nu vreau sa fiu sotia lui, ca el isi face haremlaughing
Nu stiu, sper ca e bine ce am facut!

| hello_1547 explică:

XxandytzuxxChAnNy,am vorbit cu el in legatura cu tema aceasta si mi-a spus ca a fost la nervi... apoi eu nu stiu ce sa zic

| amalia_4145 a răspuns:

Ati stat 2 ani te iubeste:X.De ce ar mai ffi sunat sa intrebe de nr unor prietene.>big grin.impaca- cu el.Si apropo nu trebuia sa plangi trebuie sa fii tare:X